Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

ЦУКЕРНЯ для швидких побачень

«Цукерня» - це ніби «Світове кафе», але більш затишне і більш українське. Усі учасники заздалегідь обирають у Програмі тему обговорення, яка цікавить їх найдужче та розташовуються за відповідним столиком, коли в розкладі Форуму настає для цього час (14:30, у Олімпійському дворику). Ініціатор обговорення (господар чи господиня столику) розповідають про свій досвід, роблять презентацію ідеї чи продукту та заохочують присутніх до обговорення та дискусії. 

Тема обговорення

 

Про що йтиметься

 

 Господиня (господар столику)

Он-лайн платформа неформальної освіти в Україні

 

 Он-лайн платформа - це не просто інформаційний інструмент, а ще й  нові перспективи у реалізації Ваших освітніх проектів! Вас здивує кількість переваг і можливостей, які платформа  відкриває для ваших освітніх програм! Лариса Москаленко - експерт з питань розвитку неформальної освіти в Україні.  Засновник громадської організації  «Міжнародний Центр Неформальної Освіти»,  практикуючий тренер, дослідник. 

Вирішення місцевих проблем через залучення громади: приклади та інструкції

 

 Як виявити корінь проблеми, а не боротися із наслідками або чи проблема громади є дійсно проблемою? Як ефективно залучити громаду до вирішення проблем? Коли громада не готова вирішувати проблему і чи варто із цим боротися? Розглянемо 4 види громадської активності на практичних кейсах.  Зоряна Христина - адвокат, правозахисник, експерт з розвитку громад, член правління ГС "Мережа правового розвитку". Понад 5 років займається розвитком безоплатної правової допомоги та посиленням спроможності громад.

Громадськість та медіа: як налагодити партнерство або “чому про нас (не)пишуть медіа?”

 

 Для громадської активності добра співпраця із медіа означає отримання ще одного каналу комунікації із цільовою авдиторією. У ході обговорення буде презентовано посібник "Комунікація громадських ініціатив. Для тих, хто творить зміни" (Інститут масової інформації, 2016) та запропоновано разом знайти відповідь на питання "чому медіа не пишуть/пишуть не достатньо/пишуть не так про громадську активність". Ярина Ясиневич, спеціалістка із суспільних та урядових комунікацій. Будувала стретегію комунікацій для освітньої реформи 2008—2010 рр., відкриття архівів КГБ, визнання Голодомору та декомунізації. Волонтерка Ініціативної групи українських інтелектуалів "Першого грудня".
Уроки «Нової Країни»

Відверта розмова про 3-річний досвід життя Громадянської Платформи "Нова Країна". Ніякої  теорії. 100% власний  практичний досвід і можливість критично подивитися на шлях, який пройдено нами. Ми вирішили відкрити шухляди з секретами  і разом з  учасниками дискусії  відповісти на  питання "Як створити успішну громадську організацію".

 

Лариса Вербицька - за 20 років в бізнесі пройшла дорогу  від менеджера  з продажів до директора із стратегічного розвитку групи компаній і потім власної маркетингової  агенції. З 2014 року – громадська активістка, керівник проектів ГП "Нова Країна"

Розвиток міст України: досвід програми "Код Міста Програма "Код Міста" спрямована на розвиток креативного потенціалу малих міст України. Координаторки програми розкажуть про цілі та суть програми, досвід налагодження міжміської взаємодії у 6 невеликих містах в рамках проекту "Метамісто" у вересні-жовтні 2016 року, механізм роботи соціальної франшизи арт-хакатону "Культурний код міста"

Віта Базан - співкоординаторка програми "Код Міста" (Гараж Генг), експертка з краудфандингу, координаторка "Спільнокошту" на платформі Велика Ідея упродовж 4 років. Настя Парафенюк - співкоординаторка програми "Код Міста" (Гараж Генг), має досвід роботи у комунікаціях та організації освітніх подій у сфері культури.

 

Програма національних обмінів: гранти для налагодження співпраці між громадськими активістами

 

Фінансові можливості для проектів, спрямованих на покращення діалогу між різними регіонами України. Презентація успішних проектів-візитів учасників Програми національних обмінів. Як успішно заповнити заявку на отримання міні-гранту.
Уляна Безпалюк - координатор Програми національних обмінів
Ірина Баран - pr-менеджер проекту "Містки громадської активності"

Як громадянська освіта та навички громадянина стали доступні кожному

 

Презентація платформи дистанційної громадянської освіти "ВУМ online" - де кожен, хто прагне змін у власному житті чи житті своєї громади, зможе знайти знання від визнаних фахівців, практиків та лідерів думки у царині громадянської освіти.  Остап Стасів - громадський активіст, соціальний підприємець. У грудні 2013 року став одним з засновників Відкритого Університету Майдану (ВУМ). 

Ситуативність vs систематичність: як навчаються впливові управлінці?

 

Що краще - зібратись і вивчити за півтора року всі найважливіші аспекти діяльності громадської організації як цілісного організму чи час від часу відвідувати тематичні тренінги, що проливають світло на окремі питання? Дарина Данильченко, керівниця магістерської програми Управління неприбутковими організаціями (УКУ), модераторка кіноклубу з прав людини Docudays UA в Сенсотеці

Бюджет участі як інструмент активізації громади

 

Що таке бюджет участі і які є особливості підготовки та подачі проектної заявки та його реалізації (на прикладі Житомира). Обговорення буде особливо цікавим для тих, хто хоче подати свою проектну ідею на конкурс проектів, оголошених в рамках «бюджету участі» та здобути перемогу. Інна Перегуда –  фінансовий директор «Фонду громади Житомира».  Співавторка двох проектів-переможців в 2016 році на бюджет участі у Житомирі.
Go Global: як виховати покоління майбутніх лідерів
У 2016 році GoGlobal організували унікальні для України пришкільні табори GoCamp із поглибленим вивченням англійської мови. Для участі у таборах в Україну приїхали 120 волонтерів із 40 країн світу, аби навчати 9 000 школярів. Протягом кількох тижнів проекту руйнувались стереотипи іноземців про Україну, і в той же час змінювалось мислення дітей, долались мовний та культурний бар’єри.
Про те, як позиціонувати Україну в світі та сприяти міжкультурній комунікації, одночасно навчаючи українських дітей бути лідерами та формувати свою громадянську позицію, поговоримо під час презентації.
 
Оксана Нечипоренко, громадська діячка, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ. Директор Global Office – громадської організації, що реалізовує проекти, спрямовані на  інформаційну, політичну, економічну, культурну та соціальну інтеграцію України у світовий простір, а також внутрішню інтеграцію. Працювала директором з розвитку в Единбурзькій бізнес-школі.

Новина за 30 хвилин: як написати текст, який опублікує ЗМІ

 

Маєте важливу інформацію, яка рятує світ? Є класна історія, яку вкрай необхідно розповісти людям? Знаєте прекрасних людей, про яких обов'язково має почути Україна? Щоб вас побачило ЗМІ - розкажіть про це за 3 хвилини у кілька речень. Як це зробити? Приходьте – розкажемо!

Ірина Виртосу - головна редакторка сайту Центру інформації про права людини humanrights.org.ua, журналістка, координаторка журналістської мережі, тренерка.

Win-win-win - триєдність бізнесу, держави і суспільства як механізм досягнення стратегічних цілей кожного

 

Основні вектори взаємодії win-win:

ОГС - бізнес

Бізнес-держава

ОГС – держава

Чому, що і як?
Светлана Сом - співзасновник агенції соціальних ініціатив «ActForChange». Ідеолог проектів «Книжкобус», «100000 книг для сільських бібліотек». 
Олена Кривенко- співзасновник агенції соціальних ініціатив «ActForChange», керівник БФ «КОЛО». Реалізація соціальних проектів з бізнесом: «помаранчеві дні» для мережі EVA, «Книжкобус – молоко», «100000 книг для сільських бібліотек»- Нова пошта. 
Діна Волинець - засновник Центру управління розвитком «КАЙТ», який займається розвитком НГО та розвитком інкубатора для НГО #прокачайсвоюГО. Спеціаліст з організаційного розвитку НУО (PACT, Inc, Ekonomika Communication Hub, Ukraine NGO Forum). Організаційний / особистісний коуч.

Взаємодія з органами влади на місцях: як це робити ефективно та взаємовигідно

 

Як ефективно співпрацювати з владою на усіх рівнях та лобіювати інтереси громади в правовому полі? Як не стати жертвами маніпуляцій та популізму? Громада та ОГС повинні не тільки контролювати владу, а і ефективно з нею взаємодіяти та формувати її. Олексій Буряченко -- голова правління Вінницької обласної юридичної асоціації, фахівець в галузі фінансів та права, політичний експерт, проектант майбутнього. Сертифікований тренер з виборчих питань та міжнародних відносин.

Театр зі спільнотами як перформативний Фейсбук

 

Соціальні мережі – це білі листки, на яких свою історію може писати кожна/ен. За схожим принципом працює і театр зі спільнотами, але — вживу, без комп'ютеризованої медіації він зачіпляє за живе і таким чином виводить взаємодію у спільноті на нові рівні.  Ніно Ходорівськ_а — магістерка міжнародного дослідження перфомансу університетів Уоріку (Великобританія) та Гельсінкі (Фінляндія). Як співзасновниця громадської організації “Театр для діалогу” два роки проводить театр зі спільнотами по всій Україні і не тільки.
#ВКЛЮЧАЙСЯ в справжні зміни!

Як на місцевому рівні включитись у справжні зміни? Як зруйнувати монополію старої системи влади на місцях і користуватись своїм правом впливати на місцеві рішення? Як отримати доступ до всіх ресурсів, необхідних для перетворення своєї вулиці, свого міста або селаі? Всі ці можливості об’єднує в своїй мережі ініціатива #ВКЛЮЧАЙСЯ! 

 

Жанна Соловйова - одна з засновників Громадської ініціативи прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ, сертифікований тренер.

Перша благодійна торгова платформа Murahy.com - інноваційний інструмент легального фандрейзингу

 

Як громадським організаціям та благодійним фондам отримати фінансову незалежність? Спосіб самостійного залучення коштів, отримання легального інструменту для фінансування власних проектів та допомоги у маркетингових активностях. Катерина Алимова - керівник Першої благодійної торгової платформи “Мурахи”, координатор проектів ГО «Це наш Київ». Амбасадор грантового проекту, створеного депутатом Європейского Парламенту - Hackathon bridge (з 2014 року). 

 Взаємодія громадського сектору з системою Prozorro

 

 Учасники ознайомляться з можливостями використання системи Prozorro громадським сектором. Детально розглянемо найрозповсюдженіші корупційні схеми у системі прозорих закупівель, та методи їх запобігання громадським сектором.  Максим Слизькоух - експерт з питань закупівель. Партнер "Ассоціації підприємців та промисловців-постачальників товарів, робіт та послуг для державних потреб". Співзасновник ГО"Принцип". Співзасновник IT компанії Botomodo.
Чиї це діти? Як допомогти громаді бачити дітей і захищати їхні права
Міні-тренінг для тих, хто прагне створити громаду, що несе відповідальність за дітей, які живуть у ній, створює умови для їх безпеки та благополуччя, а не помічає їх лише тоді, коли вони перебувають у критичній ситуації.
Ми готові поділитися моделлю посилення спроможності громади та інструментами підготовки суб’єктів громади, які працюють у сфері захисту прав дітей.
 
Ольга Байдарова – менеджер з розвитку «Міжнародного центру розвитку і лідерства», викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка, практик і методолог у галузі соціальної роботи. 

Ринок соціальних послуг: як отримати державне замовлення

 

Учасники отримають практичні поради щодо подолання страхів та міфів про надання соціальних послуг, дізнаються про механізми фінансування соціальних послуг з державного бюджету та можливості залучення коштів з інших джерел. Визначимо законодавчі, податкові та фінансові ризики  надання  соціальних послуг громадськими організаціями.

Лариса Самсонова  - голова правління ГОІ «Родина», консультант з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень, експерт з питань оподаткування діяльності ОГС.
Влада, бізнес, громадськість та ЗМІ: як знайти точки дотику Як зацікавити владу, бізнес і ЗМІ та залучити мінімум 10 000 грн. за 3 тижні? Відповіді отримаємо на прикладі Першого Вінницького освітнього форуму для відповідальних батьків "Сімейна освіта для "нових дітей"!

Валентина Ткачук – голова ГО "Територія мам", авторка і реалізатор таких проектів як "Бізнес-мама - це реальність", "Свято батьківства", "Свято в підтримку грудного вигодовування", "Свято вагітності", "Разом з мамою" та інших, направлених на зміцнення інституту сім'ї.

 

 Дієві інструменти цифрової демократії. Як змінювати країну в один клік

 

Учасники отримають практичні поради як створювати петиції та ініціативи, збирати однодумців та домагатись виконання своїх вимог. Обмін думками та досвідом допоможе зробити перший крок на шляху до перемоги.   Дмитро Лубкін – голова ГО «Мій Голос», координатор проекту miygolos.org.ua. Видавець. Член Національної Спілки Журналістів України.

Унікальний досвід соціальної інтеграції 480 вимушено-переміщених осіб 

 

 Як компанії GoIT вдалося навчити 480 переселенців IT-професії та забезпечити високий рівень зайнятості випускників на прикладі всеукраїнського проекту з перекваліфікації вимушено переміщених осіб. Дізнайтесь про те, як професійна освіта допомагає інтегруватися у професійне життя особам, що потребують підтримки.

Оля Захарова - Country Manager освітньої компанiї GoIT, експерт з iновацiйних моделей навчання. Екс-співголова комітету Інформаційно-комунікаційних технологій «Американської торговельної палати в Україні». 

Участь громадянського суспільства в імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС

 

Поговоримо про аналіз виконання Угоди, незалежний моніторинг, експертну оцінку якості дій, адвокацію змін, налагодження суспільного діалогу, інформаційно-просвітницьку роботу -  через залучення широкої громадськості до формування та реалізації державної політики по виконанню Угоди. Петро Петриченко – голова ВГО «Громадська Палата України». Експерт з питань праці, соціальної політики та розвитку громадянського суспільства. Член Української частини Платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС».

Як київським NGO знайти партнера в регіоні, а регіональним – у Києві

 

Обговоримо способи, як створити власну мережу в регіонах: як з фінансуванням, так і без нього. Інший аспект: як регіональним NGO використати зв’язки із столичними партнерами для власного зростання.
Олексій Шалайський - керівник проекту «Наші гроші», розслідування у галузі публічних фінансів.
У 2016 році «Наші гроші» нагороджені міжнародною премією «Вільна преса Східної Європи»

Індекс демократичності міст. Хто перший і чому?

 

Відбудеться презентація ґрунтовного дослідження «Індекс демократичності міст», яке провели експерти проекту в 48 найбільших містах України. Були проаналізовані 700 нормативно-правових актів, які регулюють питання участі громадськості в управлінні власними містами. Іван Лукеря - адвокасі-менеджер проекту USAID «Громадяни в дії», експерт з питань децентралізації та місцевої демократії.

Розвиток альтернативних форм опіки дітей-сиріт

 

Розвиток альтернативних форм опіки дітей-сиріт

Наталя Шалата - координатор програми Ginger UCEF

Мар’яна Кащак - Львівська освітня фундація

Законодавство по реєстрації громадських організацій. Як зробити простіше, легше і дешевше

 

Обговорення основних проблем з якими стикаються громадські ініціативи в процесі реєстрації організації та подачі звітності.  Соломія Старосольська - адвокасі-менеджерка проекту USAID «Громадяни в дії», експертка з питань законодаства для громадських та благодійних організацій.