Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Єдність: як шлях і мета

ЛОКАЦІЯ: ЗАЛА ФОРТІУС

12:00 – 13:30 

СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ: ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ РЕАЛЬНИХ ЗМІН

Суспільне мовлення (public broadcasting) - це джерело об’єктивної і незалежної інформації, інновацій та різноманітного контенту, який відповідає високим етичним стандартам та стандартам якості. Також, воно може стати форумом суспільної дискусії, засобом для ширшої демократичної участі громадян і об’єднання країни. У Британії – це ВВС, в Австрії – ORF, а в Україні – до кінця цього року буде створено юридичну особу суспільного мовника – ПАТ «НСТУ» (шляхом реорганізації Національної телекомпанії України). Якою буде місія українського суспільного мовника UA: Суспільне мовлення? Чим може допомогти громадянське суспільство у створенні незалежного суспільного мовлення в Україні?

 

Світлана Остапа – медіаексперт ГО «Детектор медіа»

Кирило Лукеренко - головний редактор «Громадського радіо»

Юрій Макаров - журналіст, телеведучий, документаліст.

 

14:30 – 15:50 

ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА ЯК ІНСТРУМЕНТ ЄДНАННЯ

Неможливо змінити країну, не змінивши свідомість людей. Сьогодні в Україні активна меншість визначає напрямок руху, але пасивна більшість визначає його темп. Єдиний спосіб пришвидшити зміни -- інтенсивно поширювати громадянські компетенції, готувати нову еліту, сприяти згуртуванню громадянського суспільства. Громадянська освіта виявляється ключем до системних змін в ситуації, яку можна назвати "the do-it-yourself country", "країна-зроби-сам". Яким чином поширити громадянські компетенції та навички серед тисяч і десятків тисяч людей? Як шукати, відбирати та готувати нову еліту? Послухаємо дискусію лідерів чотирьох успішних проектів громадянської освіти

 

Остап Стасів - співзасновник і координатор Відкритого Університету Майдану

Михайло Жернаков - співзасновник Відкритого університету реформ

Яна Ібрагімова - співзасновник Civil and Political School

Віктор Таран - голова Центру політичних студій та аналітики "Ейдос"

Модератор - Валерій Пекар, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна

 

16:30 – 17:00 

КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ ДЛЯ ОБ'ЄДНАННЯ - ГРОМАДИ, КРАЇНИ, СВІТУ

Там, де говорять музи, гармати мовчать, каже старовинне латинське прислів’я. Книга, картина чи музика спроможні на дива єднання – навіть у тих громадах, що перебувають у конфлікті.

Які круті приклади культурної дипломатії ми знаємо? Чи можна їх успішно реплікувати? Як саме громадські та благодійні організації можуть стати «послами» культури, щоб об’єднати Україну? Доєднуйтеся до обговорення!

 

Ілля Гладштейн – співзасновник і програмний директор організації «86», яка ставить собі за мету змінити українські міста через культуру, а свідомість містян через кіно та мистецтво.

Елла Штика -менеджер культури, продюсер документального кіно, викладач, куратор документальної програми та тематичних панелей фестивалю американського кіно "Незалежність".

Олена Правило – активістка культури, співзасновниця Конгресу Активістів Культури

Микола Скиба - директор ГО "Агенція культурних стратегій", експерт з креативних індустрій програми ЄС "Культура і кретивність" Східного партнерства, координатор створення освітнього кластеру LiveScienceHub у складі Малої академії наук та куратор програми для молодих науковців Next Generation Challange.

Модераторка обговорення - Віра Балдинюк, письменниця, літературознавець, критик та арт-критик, головна редакторка журналу Korydor