Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Бібліотека

Суспільна довіра як показник якості бренду організації

Діяльність громадської організації, як і будь-якої інституції, вимагає постійної взаємодії із зовнішнім середовищем: у ньому вона шукає ресурси, налагоджує партнерські зв’язки, поширює інформацію про себе тощо. Чітке формулювання цілей і задач є вагомим елементом того, що вас зрозуміють і віддадуть перевагу саме вам, однак загроза не отримати необхідні ресурси існує завжди. Аби нейтралізувати її, організація повинна систематично аналізувати зовнішнє середовище, враховувати зміни в ньому й уміти вчасно на них зреагувати. Про це ми частково писали в матеріалі «Місія та стратегічне планування діяльності вашої організації». У цій статті хочемо закцентувати увагу на спроможності організації діяти прозоро.

Сьогодні у суспільстві вже не викликає подиву тема підзвітності органів влади й місцевого самоврядування, проте в середовищі третього сектору вона лише починає набирати популярності. Громадські організації, які активно працюють і продовжують розвиватися, розуміють, що прозорість і підзвітність є одними з ключових принципів їхньої діяльності, найголовніших складових довіри суспільства – як цільової аудиторії, так і партнерів і донорських інституцій.

Суспільна довіра – то показник якості бренду організації. Чим більше людей, об’єднань, установ довіряють вам, тим більше шансів і можливостей для участі в прийнятті рішень і як наслідок – суспільних змін. Аби формувати цю довіру – не достатньо просто діяти: треба діяти з урахуванням викликів зовнішнього середовища, зауваг / пропозицій партнерів і членів організації, а також – і це вкрай важливо! – створювати позитивний імідж в інформаційному полі. 

Одним із інструментів впливу на суспільну обізнаність про діяльність організації є її звітність перед усіма зацікавленими сторонами – отримувачами послуг, партнерами, донорами, органами влади та місцевого самоврядування, журналістами тощо – як про проведену роботу, так і про джерела та розмір фінансування. Окрім цього, оприлюднюючи проміжні та річні звіти, організація демонструє ефективність своєї роботи (досягнення, зміни), зв’язок між діяльністю організації та потребами цільових груп чи суспільства загалом і водночас визнає зусилля, яких доклали всі члени організації та її волонтери.

Оприлюднюючи проміжні та річні звіти, організація демонструє свою відкритість і надійність перед суспільством, органами влади і донорами, переконує в правильності обраних напрямків діяльності, підвищує рівень довіри до себе у кілька разів. Водночас відгуки цільової аудиторії та партнерів є хорошою можливістю подивитися на діяльність організації іншими очима і врахувати зауваги й пропозиції при плануванні наступних дій, підвищити свій професійний рівень, внести зміни в стратегію та напрямки розвитку тощо.

Суспільство – а громадські організації як його окремі інституції – вимагаючи відкритості, прозорості та підзвітності від органів влади та місцевого самоврядування, саме повинно демонструвати ці принципи в усіх сферах діяльності. Безперечно, що підготовка річного звіту вимагає чималих людських, фінансових і часових затрат, однак якщо ви хочете презентувати себе гідно, це треба робити.

За зразок можна взяти доступні в мережі інтернет річні звіти потужних організацій – наприклад, Міжнародного фонду «Відродження», Української гельсінської спілки з прав людини, «МАРТ»Творчий центр «ТЦК», Творчого об’єднання «ТОРО» (Transparency International  - Україна) та ін. Також за консультаційною допомогою ви можете звернутися до ІСАР «Єднання» (платформа «Маркетплейс»).