Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Бібліотека

Бути лідером у громадському секторі

 leaders inspire 1200x627

Здатність і готовність громадських і благодійних організацій робити свій внесок у спільну міць і життєздатність громадянського суспільства в Україні на практиці оприсутнюється через участь в одній або декількох з наступних видів діяльності: надання прямих послуг або технічної допомоги іншим неприбутковим організаціям, роль інформаційного каналу для забезпечення сектору інформацією та ресурсами, захист потреб сектора в цілому, виконання керівної ролі в коаліціях чи інших загальносекторальних групах. Розглянемо детальніше, як ці та інші способи життєдіяльності організації призводять до лідерської ролі, яку з часом починає відігравати організація.

Неурядові організації (НУО) як активна ланка громадянського суспільства впливають на розвиток усіх його сфер як на національному, так і на регіональному рівнях. Однак, незважаючи на це, суспільство не достатньо знає про їх діяльність, часто не цікавиться нею і не довіряє громадським активістам. Причин цьому чимало – від суто суб’єктивних (зайнятість повсякденними проблемами виживання, недостатня поінформованість про існуючі громадські організації, інші інтереси тощо) до тих, які залежать від самих організацій (пасивність громадських організацій щодо поінформування громадян про свою діяльність, недостатній рівень професійності громадських активістів, брак інформації про ефективне використання комунікативних інструментів та ін.). 
 
Ця ситуація відома більшості громадських організацій, частина яких, маючи значний професійний рівень і вагомий досвід діяльності, взяла за мету працювати над розвитком громадського сектору, цим самим підвищуючи рівень довіри до нього та впізнаваності в громадському та донорському середовищах, а отже – і життєздатності.
Надання допомоги відбувається у різних формах:
  • прямі послуги і технічна допомога (сприяння в залученні експертів, організація тренінгів з професійного розвитку, надання людських, матеріально-технічних ресурсів для розвитку);
  • грантування (фінансування проектної діяльності),
  • інформаційно-консультаційні послуги (правова та юридична допомога, поширення інформації про НУО та серед НУО, ознайомлення з кращими іноземними практиками, проведення досліджень і поширення їх результатів як орієнтирів для діяльності інших НУО)
  • промоція громадського сектору (організація заходів і PR-кампаній за участю / для НУО, просування позитивних історій через різноманітні комунікаційні канали) тощо.
Наприклад, Інформаційно-аналітичний Центр «Громадський простір» дає можливість громадським організаціям презентувати себе, знаходити партнерів, пропонувати експертну допомогу тощо. «Центр громадської адвокатури» надає громадському сектору правову підтримку (отримати її можна на порталі lawngo.net і сторінці у Facebook). Творчий центр «ТЦК» реалізовує благодійні програми, займається мікрогрантуванням громадських ініціатив, надає експертну допомогу тощо.
 
Із метою розвитку громадського середовища чимало українських організацій створили коаліції та мережі, наприклад, Українська гельсінська спілка з прав людини, Жіночий консорціум України, Український жіночий фонд, Національна Асамблея осіб з інвалідністю України, Комітет виборців України та багато інших. Такі коаліції мають значно більше потужностей впливати на зміни в суспільстві і бути їх рушійною силою і на місцевому, і на загальноукраїнському рівнях.
 
Роль таких організацій визначається їх здатністю робити свій внесок у зміцнення громадського сектору, а отже – впливати на розвиток громадянського суспільства загалом. Вони є лідерами думок, лобіюють зміни до законодавства, місцевих нормативно-правових документів, продукують нові форми й методи роботи з цільовими групами, задають тон у вирішенні певних актуальних проблем.
 
Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР «Єднання») також пропонує організаціям громадянського суспільства чимало можливостей для підвищення їх організаційного потенціалу і закликає скористатися можливостями Платформи розвитку громадянського суспільства Маркетплейс для того, щоб підвищити свої організаційні спроможності та стати справжніми лідерами у громадському секторі!