Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Новини

Організаційна підтримка закладів охорони здоров’я

Створено: 26 червня 2020

Автор: Асоціація паліативної та хоспісної допомоги

woman in white button up shirt with white face mask holding 3985156 1024x682

Асоціація паліативної та хоспісної допомоги продовжує волонтерську акцію щодо інституціональної підтримки закладів охорони здоров’я України. Днями відбулася чергова зустріч з адміністрацією комунального некомерційного підприємства “Консультативно-діагностичний центр Святошинського району м.Києва”.

Як і багато інших закладів, Центр переживає досить складні часи: пандемія, фінансово-економічна криза, новий статус завдяки медичній реформі. Чим може Асоціація зарадити в цій ситуації?

Базуючись на своєму майже 10-річному досвіді, пропонуємо закладу проаналізувати (можливо, аналіз буде модерувати Асоціація паліативної та хоспісної допомоги) свої технічні, функціональні, адаптивні спроможності. Важливо виявити свої сильні, слабкі сторони, можливості, ризики. Результатом зазвичай стає складання плану організаційного розвитку закладу охорони здоров’я із вказанням пріоритетних сфер розвитку і власне стратегії. Звісно, вважаючи на те, що заклад охорони здоров’я це все ж таки не комерційне підприємство або НУО, ці документи відображають ці особливості.

Надзвичайно важливо ідентифікувати реальні цілі, завдання та очікувані результати роботи закладу. Для кого він працює? Кому може допомогти? Кому має допомогти? Правильні, відверті та адекватні відповіді на ці питання допоможуть зрозуміти, хто зацікавлений в існуванні закладу і, відповідно, хто може, наприклад, надати йому фінансову підтримку?
Дуже важливим елементом на цьому етапі є сприяння партнерствам лікарні з іншими НУО щодо втілення цього плану оргрозвитку та стратегії.

Звісно, така постановка питання викликає у адміністрації закладу щонайменше здивування, а то й опір. Проте Асоціація вважає, що лише стратегічне планування та чітке орієнтування на потреби громади допоможе чітко визначити орієнтири і пройти через досить складну ситуацію, викликану різними факторами (соціальними, економічними, природніми, міжнародними тощо).

Олександр Вольф, голова правління БО “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги”, info@palliativ.kiev.ua