Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Отримати послуги

0.0/5 оцінка (0 голосів)

Тренінгова програма "Фасилітаційні компетенції менеджера"

Як сформувати спільне бачення організації або міста, як знайти порозуміння в конфлікті, як домовитися про спільні дії, як підняти мотивацію учасників проекту - ці та інші питання часто виникають у менеджерів організацій, громадських активістів. У сучасному мінливому світі відповіді та складні рішення можуть бути результатом колективної творчості групи. Тому все актуальнішими стають нові технології прийняття управлінських рішень в групі, серед яких - фасилітація.

Партисипативне управління, діалогічний організаційний розвиток отримують все більше і більше послідовників серед лідерів сучасних організацій, оскільки в сучасних умовах немає іншої альтернативи отримувати оперативний зворотний зв'язок від акціонерів, клєнтів, партнерів та сусідів. Зміни перестають бути епізодичними і короткостроковими, стаючи циклічними і безперервними. І саме технологія фасилітації дозволяє допомогти організаціям розробляти, впроваджувати і транслювати зміни, організовуючи стратегічні сесії, наради, конференції, інші корпоративні заходи. В процесі трансформації країни та децентралізації все менше надії на центральну владу і більше на проактивних громадян, громадські місцеві ініціативи, що роблять зміни сталими.

Ми сьогодні відчуваємо запит на розвиток компетенцій фасилітатора, тому пропонуємо базовий курс, який дозволить підвищити ефективність групової роботи. В подальшому плануємо розвивати його  - пропонуючи модулі, присвячені різним видам та методам фасилітації, яких у світі нараховується десятки та сотні. Будемо запрошувати експертів з досвідом застосування різних фасилітаційних підходів.   

collage facility

 

Для кого:

 

 • керівників та менеджерів компаній
 • громадських активістів
 • керівників проектних груп
 • HR менеджерів

Цілі  тренінгу:

 

 • Сформувати поняття фасилітації
 • Познайомитися з логікою проектування фасилітації
 • Навчитися використовувати основні методи і техніки фасилітації
 • Навчитися працювати з різними станами групи під час фасилітації


Програма

 

Модуль 1. Технології фасилітації та їх роль в роботі з малими та великими групами. Принципи, підходи, роль фасилітатора. Динаміка групового прийняття рішення. Структура фасилітації – 6 етапна модель. 

Модуль 2. Базові компетенції фасилітатора. 17 навичок активного слухання. Рівні слухання, слухання з майбутнього - теорія Отто Шармера. Питання – як інструмент коучингу та фасилітації. 

Модуль 3. Знайомство з класичними методами, техніками та інструментами фасилітації.  Світове кафе, Open space, Динамічна фасилітація, фасилітація Діалогів. 

Модуль 4. Методи, техніки та інструменти фасилітації. Прийоми та дії фасилітатора в складних ситуаціях. Інструменти вирішення конфліктів та досягнення консенсусу: медіація, груповий процес, системний консенсус. Що робить рішення життєздатними?

Модуль 5. Проектування сесії: цілі, маршрут, методи. Дизайн сесії: експертного обговорення, узгодження рішення, проведення наради, стратегічного або проектного планування.

Модуль 6. Практикум. Супервізія реальної фасилітації.

 

Ведучі курсу:

 

Тамара Сухенко – сертифікований коуч ECF (Європейська федерація коучингу), психолог, фасилітатор, член Міжнародної Асоціації Фасилітаторів (IAF), кандидат історичних наук. Керівник школи розвитку людини Humantime. Проводить тренінги по коучинговим підходам в управлінні, тайм-менеджменту. Автор книги «Як обрати професію майбутнього». Фасилітує стратегічні сесії для організацій та територіальних  громад. Громадський активіст - один із драйверів арт-села Бобриця. Раніше працювала PR директором у рекламній агенції Euro RSCG New Europe, менеджером з комунікацій в International Financial Corporation (IFC, World Bank Group).

Серед клієнтів: Агентство США з міжнародного розвитку USAID, Райффайзен Банк Аваль, Громадська організація ЦЕНТР ЮЕЙ, Громадське телебачення, населенні пункти – Бобриця, Білогородка, Витачів, Музичі, а також Оболонський район м.Києва.

 

Анна Валенса – фасилітатор, член Міжнародної Асоціації Фасилітаторів (IAF), методолог, терапевт, кандидат філософських наук. Засновниця Центру розвитку чоловіка та жінки «Епоха. Автор моделей Психологічного Віку, Ціннісної постановки цілей, методики «Швидких Діалогів» та більше 30  тренінгів, курсів і розвиваючих програм. Методолог Громадянської Платформи Нова Країна, Креативної Міжнародної Дитячої Школи (КМДШ). Член команди WikiCityNomica, президент ГО Асоціація молодих вчених інтелектуальне лідерство «ILYSA». Дві вищі освіти - фізико-математична та філософська.

Серед клієнтів: Відкритий Митний Простір (Одеська митниця), БФ "Україно, я за тебе", Компания "Фармак", ОБСЕ, Проект "Діалоги на Майдані", НАМУ (національна асоціація медіаторів України), Інстітут модернизації змісту освіти, Департамент Державних закупівель Мінекономіки, проводила бренд сесії для міст - Миколаів, Одеса, Харків, Київ. 

 

Додаткова інформація: 

 • Контактний телефон:  067 239 83 70 - Тамара Сухенко
 • Email: info@humantime.com.ua

Види послуг

Навчання

Область

Київ
Соціальна робота
командна робота
Пошук та прийняття рішень
освіта та навчання, розвиток громади
Фасилітація/модерація заходів
 • громадські активісти
 • керівники проектних груп
 • HR менеджерів
 • керівники та менеджери компаній