Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Юлія Болгак: «Грантова підтримка ІСАР «Єднання» – хороший старт для успішної діяльності»


Автор: "Центр розвитку туризму та збереження екології "Збережи світ"

Громадська організація «Центр розвитку туризму та збереження екології «Збережи світ» (м. Миколаїв) була створена наприкінці 2014 року, проте за короткий час своєї діяльності її активісти реалізували чимало цікавих і корисних для громади проектів. Успішному старту колектив завдячує, зокрема, програмі розвитку громадянського суспільства "Маркетплейс" (реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку), у межах якої можна отримати грант на навчання і розвиток.

«Незадовго після того, як ми зареєстрували організацію, обговорювали в команді шляхи її розвитку, – зазначає голова правління організації Юлія Болгак. – Ми розуміли, що свою роботу необхідно планувати із самого початку, і робити це правильно. Саме тому ми звернулися за інституційною підтримкою до ІСАР «Єднання», який адмініструє програму "Маркетплейс". Перший наш грант був спрямований на розробку місії та стратегії розвитку організації. Коли ми це прописали, працювати стало легко, наші дії стали злагодженими і ціль зрозумілою для всіх».

UaAj4HpSPkg

Грантова допомога організації від ІСАР «Єднання» на цьому не завершилася: підтримку було надано на розробку фандрейзингової стратегії, проектний менеджмент і навчання на курсі еко-лекторію «Зелена школа». «Навчання за всіма грантами пройшли дуже успішно, ми познайомилися з цікавими провайдерами, більше того – до сих пір спілкуємося, окремі з них надсилають нам цікаві новини та інформацію про нові можливості. Останній грант (участь у «Зеленій школі») найбільше вплинув на розвиток нашої організації. Він допоміг нам у пошуку партнерів і надихнув на розробку та реалізацію проекту, який в подальшому допоміг налагодити комунікацію зі ЗМІ та активізувати громаду», – каже Юлія Болгак. Цим проектом виявилася ініціатива зі створення розарію в Миколаївському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді.

PbIyuMoG160

Іншим успішним проектом, який став практичними результатами інституційної підтримки від ІСАР «Єднання», Юля Болгак вважає створення та збереження, реставрація і популяризація унікальної інженерної споруди початку XX століття –водонапірної вежі В. Шухова (колектив організації має мету залучити громадськість, бізнес і владу Миколаєва задля створення туристично привабливого об’єкту як для українців, так і для іноземних гостей міста).

Сьогодні організація в партнерстві з однією з учасниць «Зеленої школи» Оленою Колесник («ініціативна група «Susidy.PRO») працює над розробкою нового проекту «Сусіди без меж». «Це п’ятеро людей, які зрозуміли, що тільки разом можна змінити світ, місто, де живеш», – зауважує Юлія Болгак. Проект покликаний створити умови для добросусідства між мешканцями новостворених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Вагомою мотивацією для учасників є конкурс ідей, одна з яких буде підтримана та реалізована на завершальному етапі проекту.

IMG 3376

«Я часто беру участь у різноманітних освітніх заходах і намагаюся постійно згадувати про ІСАР «Єднання», консультувати громадських активістів про можливість залучення коштів для організаційного розвитку. Я би радила новоствореним громадським організаціям обов’язково використати цю можливість, бо на власному прикладі знаю, наскільки це важливо та ефективно», – зауважує Юлія Болгак.

IMG 3381

***

Більше про діяльність ГО «Центр розвитку туризму та збереження екології «Збережи світ» можна прочитати у спільності на Facebook, а також у медіа: «Громадська думка»«Подробности. Николаев», «НикВести», «Никинформ», «0512», YouTube