Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

"Кущовий" семінар для злагодженої роботи осередків трьох областей


Автор: Чернівецька обласна громадська організація "Комітет виборців"
222

Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» належить до тих організацій, діяльність яких спрямована на досягнення конкретного результату. Останніми роками її активісти успішно працювали в трьох областях – Чернівецькій, Тернопільській і Хмельницькій, забезпечуючи прозорість і відкритість виборчого процесу.

Упродовж кількох останніх виборів активісти організації замість звичного і фінансово витратного покриття виборчих дільниць спостерігачами організовували в Чернівецькій області роботу мобільних груп. «Оскільки така форма діяльності виявилася досить успішною, ми зіштовхнулися з потребою працювати за однаковою методикою спостереження і взаємодії під час виборів і в двох інших областях», – зазначає заступник голови Чернівецької обласної організації Ігор Баб’юк.

Із цією метою чернівецький «Комітет виборців» звернувся до ІСАР «Єднання» за грантом для навчання трьох регіональних підрозділів Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України». Як стверджує Ігор Баб’юк, очікування від тренінгу абсолютно виправдалися: «По-перше, користь від нього отримали наші керівники мобільних груп, оскільки ми обговорювали ще й етичні стандарти комунікації в день виборів, наприклад – як поводитися зі ЗМІ і членами дільничної комісії тощо. По-друге, після участі в тренінгу керівники мобільних груп уже самі проводили семінари короткотерміновим спостерігачам КВУ. І по-третє, у день виборів у всіх трьох областях ми працювали за єдиною методологію, за певними нормами й стандартами».

Ігор Баб’юк переконаний, що таке навчання було б надзвичайно корисне як для кущових, так і структурних організацій всеукраїнського й обласного рівнів. Проговорення конкретних моментів співпраці, поведінкових норм і певних стандартів сприяє розвитку організації та підвищенню її професійного, експертного рівня.

Виконавчий директор Чернівецької обласної організації «Комітет виборців» Ярослав Філяк зазначив, що ідея проведення "кущового" семінару для керівників мобільних груп виникла після неодноразових запитів регіональних керівників осередків ВГО КВУ та в результаті партнерської співпраці в Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Організатори семінару переконані, що він посилив не тільки регіональну співпрацю, але й сприяв удосконаленню вже наявних професійних навичок активістів щодо моніторингу виборчого процесу. Тож сміло рекомендують усім Програму розвитку громадянського суспільства "Марткеплейс", яка впроваджується в Україні за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку та в межах якої кожна громадська або благодійна організація може отримати грант на навчання і розвиток.