Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Інструмент самооцінки рівня розвитку організації добре "прочищає мізки"

 круглий стіл

Саме так вважає координаторка проектів ГО «Разом» Віра Козіна з Харкова та розповідає про досвід співпраці свої організації з "Платформою Маркетплейс":

"Наша організація була створена ще у 2002 році та провадила свою діяльність у багатьох напрямках: спершу допомагала малозабезпеченим і пенсіонерам, потім займалася навчанням держслужбовців і представників органів місцевого самоврядування. Тепер вже смішно й згадувати наші перші потуги. Вони були дуже щирі, але абсолютно нерезультативні... »

Згодом почали організовувати й допомагати в проведенні значної кількості просвітницьких заходів і адвокаційних кампаній, що стало ще одним із серйозних напрямків діяльності організації. «Під час своєї діяльності ми почали багато спілкуватися із громадськими організаціями, особливо під час Революції Гідності та з огляду на загрозу окупації Харкова. Тоді ми побачили, що у нашому регіоні є чимало енергійних людей із чудовими ідеями, яким просто не вистачає організаційної спроможності, щоб ці ідеї реалізовувати, – пригадує Віра Козіна. – Оскільки у нашої команди виходить планувати та організовувати великі комплексні речі, ми подумали: а чому б нам не спробувати згуртувати активне проукраїнське громадянське суспільство у Харкові? Почали шукати, де й самим повчитися. Так дізналися, що існує ІСАР «Єднання» і платформа організаційного розвитку «Маркетплейс»».

І хоча організація на той час уже мала досвід із залучення значних грантових коштів, проводила серйозні навчання, здійснювала експертну діяльність, було очевидним, що бракує знань як загалом про третій сектор, так і про те, «як неприбутковій організації планувати свою діяльність та як системно розвиватися». «Це стало ще більш очевидним, коли ми провели самооцінку діяльності організації згідно інструментів, розміщених на платформі «Маркетплейс», – каже Віра Козіна. – Результати були приголомшливі для нас усіх і без перебільшення скажу – декому добре прочистили мізки. Тож потреба у знаннях була величезна».

Науковий пікнік черв16

Така можливість випала в грудні 2015 року, коли ІСАР «Єднання» провів у Харкові школу з підвищення організаційної спроможності. Участь у ній взяло понад 30 громадських організацій та ініціативних груп, із багатьма з них у ГО «Разом» зав’язалася тривала співпраця. До спільних ініціатив почали долучатися й інші небайдужі харків’яни. Через кілька місяців активісти організації взяли участь у ще одній навчальній програмі ІСАР «Єднання» – «Школі фондів громад». Після цього виникла ідея зареєструвати іншу організацію – «Фонд громади Харкова «Толока». «Сподіваємося, що цей проект дозволить нам втілити усі наші мрії, – зазначає Віра Козіна. – Харків – надзвичайне місто з величезним потенціалом. Більшість із нас, харків’ян, навіть не уявляє, скільки усього позитивного є в місті, і скільки ще можна зробити, якщо об’єднатися... Навіть прикро: стільки вражаючих ініціатив, добрих і корисних справ, а про них мало хто знає. Навіть більше того: громадські організації занурені в свої проекти і не надто цю інформацію поширюють, не дуже вміють консолідувати зусилля. Сподіваюся, що Фонд якраз і стане каталізатором об’єднань цих зусиль».

Віра Козіна рекомендує всім організаціям, які хочуть розвиватися, звертатися за новими знаннями. «Чому? Бо тут є все найкраще, – наголошує пані Віра. – Ми працювали із десятком тренерів, брали участь у кількох навчальних заходах і програмах – це завжди дуже абсолютно корисно і дуже круто. Під впливом кожного такого тренінгу чи навчання ми починаємо щось нове у себе. У Платформи такий широкий інструментарій, що я би радила хоча б переглянути його усім, хто щось робить чи планує робити у громадському секторі. Тут є мініпідтримка для новачків, є гранти на розвиток організаційної спроможності колективів, є програми для молоді, є цікаві можливості для досвідчених організацій А ще навколо ІСАР Єднання об’єднуються дійсно віддані, дуже добрі та легкі на підйом люди. Навіть сама можливість спілкування з такими людьми, знання, що вони є у нашій країні, надихає. Хочеться розвиватися, рухатись уперед, щось вигадувати. Хочеться бути кращими!»

___________________________

Більше про програму розвитку громадянського суспільства від ІСАР «Єднання», що реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, читайте на платформі «Маркетплейс».

 

  • фото з "круглого столу", який "Разом" проводила слідами Школи організаційного розвитку в консорціумі з понад 10-ма ОГС, представниками військової прокуратури, військової служби правопорядку та адвокатами з кількох регіонів України на тему «Питання законодавства, що передбачає відповідальність за військові злочини, проблеми захисту прав учасників антитерористичної операції та членів їх сімей».
  • фото "Науковий пікнік" - із заходу, який "Разом" першим підтримала вже як Фонд громади м.Харкова