Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

БФ «Пані»: від простого навчального семінару до впливу на розвиток громади Миколаєва


Автор: Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину
 WP 20160124 16 20 35 Pro 141  

Благодійний фонд «Пані» було створено у вересні 2015 року задля реалізації освітніх програм і заходів, спрямованих на розвиток громади Миколаєва. Уже на початках стало зрозуміло, що для успішної його діяльності потрібно визначитися з місією, напрямками роботи, розробити стратегічний і організаційний план. Величезною допомогою в цьому стала програма розвитку громадянського суспільства «Маркетплейс», що реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

«Ми повинні були навчитися більш чітко формулювати місію і вже на її основі випрацювати конкретні та дієві організаційні цілі й завдання, навчитися  залучати широке коло громадян до соціального проектування в місті Миколаєві», – зауважує директорка фонду Олена Пєхота. «Семінар зі стратегічного планування відбувся на високому рівні: матеріал було подано дуже доступно, з великою кількістю практичних прикладів, що сприяло результативному вирішенню поставлених завдань. Завдяки семінару організації вдалося вплинути на розвиток громадянського суспільства Миколаєва та сприяти посиленню ролі жінок в житті громади».
 
Фото0147
 
Зокрема, на початку 2016 року було підготовлено практичні пропозиції щодо створення Проекту «Освіта дорослих у Миколаєві», який включений до Стратегії розвитку міста Миколаєва, що розглядалася в рамках Стратегічної сесії Форуму майбутнього Миколаєва. Окрім того, було взято участь в реалізації Програми «Миротворення в Україні: роль жінок», в тому числі в організації «круглого столу» «Співпраця між представниками влади та громадськими організаціями як спосіб сприяння миротворчим процесам в Україні». Результатом став налагоджений діалог між жінками-активістками з різних регіонів України та створенні майданчиків, де вони обмінювалися баченням перспектив та предметно обговорювали наболілі проблеми.
 
За результатами роботи Фонду у серпні 2016 року був створений Центр «Європейська освіта дорослих», команда якого розпочала активну роботу над структуруванням його діяльності. Цей проект було презентовано під час стратегічної сесії та в робочих групах Форуму розвитку Миколаєва, під час засідання Експертно-громадської ради при Миколаївському міськвиконкомі. В умовах формування політики навчання людини впродовж усього життя в Україні особлива увага приділяється освіті дорослих, що є вкрай актуальним і для громади Миколаєва.
 
WP 20160125 11 02 02 Pro 144
 
Також команда Благодійного фонду «Пані» взяла участь у багатьох важливих для громади та власного розвитку заходах: Міжнародному проекті «Миротворення в Україні: роль жінок», підтриманому Посольством Великої Британії в Україні та Спілкою жінок України; роботі Форуму майбутнього Миколаєва (а саме – в стратегічній сесії (напрямок «освіта») та в засіданнях робочих груп з написання стратегії розвитку Миколаєва, Конгресі коучів освіти дорослих України тощо.
 
Активна діяльність команди фонду виявляється і в успішно реалізованих проектах, зокрема:
  • міні-проект «100 кроків на шляху до миротворення» (в рамках реалізації проекту «Миротворення в Україні: роль жінок», який втілюється за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та Спілки жінок України);
  • фестиваль освітніх проектів «Молодіжна хвиля» для учнів та студентів Миколаєва.

Фото0124

Колектив має налагоджені партнерські зв’язки з Миколаївською обласною бібліотечною асоціацією, Науково-педагогічною бібліотекою м. Миколаєва, Громадським телебаченням ТАК-TV, Клубом директорів Миколаєва, Миколаївською обласною організацією Спілки жінок України, Центром підтримки бізнесу тощо.
«Платформа "Маркетплейс" – єдина на сьогодні в Україні, яка так системно сприяє розвитку громадянського суспільства і підвищенню якості життя в Україні. Гранти, які можна отримати завдяки Плафтормі – це потужний поштовх до подальшого розвитку», - підсумовує Олена Пєхота.