Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Центр Поділля-Соціум: «Для того, щоб бути корисними та цікавими, самі маємо постійно вчитись і пропонувати щось нове»


Автор: Громадська організація "Центр Поділля-Соціум"

123321 Починаючи з моменту створення (2010 р.) громадська організація «Центр Поділля-Соціум» займається втіленням соціальних ініціатив, спрямованих на навчання дітей із малозабезпечених сімей та людей поважного віку. Однак постійна нестача ресурсів іноді змушувала думати навіть про припинення діяльності. Подальшу історію організації сформувала участь у програмі розвитку громадянського суспільства «Маркетплейс», що реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

"Ми пробували писати проекти, але не отримували підтримки від жодних грантодавців. У нас опускалися руки: важко було визначитися, що робити далі, на чому зосередитися, ми відчували гострий брак ресурсів – людських, матеріально-технічних, фінансових", – пригадує заступниця голови правління організації Анна Моргун.

Почули про програму розвитку на одому з великих заходів, то була ярмарка НГО у Вінниці, захід що зібрав громадські організації, донорів, представників виконавчої влади. Не зволікаючи одразу підготували документи на участь, але насправді великих надій не плекали, адже вже стільки раз отримували відмови. Першочерговими кроками у розвитку стало стратегічне планування діяльності організації, а також напрацювання фандрейзингової стратегії, розуміння шляхів залучення ресурсів.

"Ми нарешті зрозуміли, що можемо зробити й куди рухатись, – зауважує Анна. – Відверто відповіли на питання щодо своїх слабких сторін, загроз і можливостей. Ми спробували абсолютно все, що було напрацьовано під час тренінгів. Це зробило нас сильнішими та дало безцінний досвід спілкування".

Важливим етапом у розвитку організації стало розуміння проектного менеджменту й уміння писати грантові заявки. Критично оцінивши написані раніше проекти, проаналізувавши помилки, команда написала новий проект і вперше отримала фінансову підтримку. "Найважливішим, мені здається, було зважитися на навчання, прийняти те, що громадська діяльність – це велика робота. Ми працюємо для людей. Така робота має бути професійною, ефективною, креативною, відповідальною. Для досягнення таких цілей необхідно навчатись, навчати команду, при чому робити це необхідно постійно", – переконана Анна Моргун.

Результат став помітним відразу після навчання. З’явилося більше впевненості у власних силах, більше зрозумілого, визначились конкретні цілі. Ми почали писати проекти, нас почали підтримувати. Вдалося налагодити хороші партнерські стосунки з Вінницької міською радою, отримати від неї та міжнародних донорів фінансову підтримку. Ми почали співпрацювати із засобами масової інформації, які із задоволенням відвідують наші заходи та висвітлюють їх. Буквально за рік після навчання нам вдалось збільшити бюджет в двічі, а протягом наступного року в чотири рази. До нас почали приходити цікаві люди, пропонували волонтерську допомогу. Наразі більшість з них є членами команди та працюють у проектах.

"Сьогодні Центр Поділля-Соціум займається неформальною освітою дорослих. Ми зрозуміли, що всі проекти та ініціативи нашої організації об’єднує одна спільна риса – навчання. Зважаючи на те, що цільова аудиторія нашої організації – люди віком від молоді до так званого «золотого віку», ми створили своєрідний центр освіти дорослих, – зазначає Анна Моргун. – Ми пропонуємо додаткову освіту, яка необхідна соціально вразливим мешканцям України для повноцінного та активного життя в суспільстві. Ми хочемо, щоб, не зважаючи на статуси та вік, активні громадяни відчували себе комфортно. Для цього, наприклад, пропонуємо літнім людям опанувати комп’ютер, пройти курси з медіаграмотності, правознавства, психології, ейдетики. Молодь із малозабезпечених родин в офісі нашої організації вивчає англійську мову та розвиває лідерські навички.

Крім того, ми і самі вже дечому навчаємо громадські організації. Так, наприклад у нас є проекти, в яких ми шукаємо НГО з різних  міст України, що мають бажання створювати центри для людей поважного віку, та допомагаємо їм у цьому. Ми переконані, що ресурсами потрібно ділитися, а ще краще, коли вдається їх об’єднувати  для досягнення спільної мети. Наразі маємо вже мережу партнерських організацій, назва якої «За освіту для людей поважного віку»: в нас є спільні ідеї, спільне бачення, незабаром збираємося на стратегічне планування. Разом діяти ефективніше!"

Команда організації постійно ініціює нові напрямки діяльності, намагається впроваджувати нові підходи: ми чітко розуміємо, що для того, щоб бути корисними та цікавими, самі маємо постійно вчитись і пропонувати щось нове.

Маючи дуже позитивний досвід залучення ресурсів для інституційного розвитку, активісти Центру Поділля-Соціум рекомендують усім громадським організаціям звертатися за такою підтримкою. «Раніше думала що програма корисна для молодих організацій, які шукають себе, визначаються. Зараз упевнена, що програма необхідна для всіх НГО, які прагнуть бути ефективними та корисними. Мені здається, що на кожному етапі розвитку необхідно навчатись, світ так швидко змінюється, змінюються запити людей, маємо встигати за змінами. А навчання в цьому процесі найважливіше, що може цьому сприяти», – переконана Анна Моргун.

 

786