Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Ганна Котенко: «Кожна дитина має право на гідне життя без нестерпного болю»


Автор: Рівненське обласне відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ"
фото тренінг
Останніми роками увага громадськості до якості надання паліативної допомоги в Україні зростає. У цій сфері існує ряд вкрай важливих питань, які потребують вирішення як на регіональному, так і на державному рівнях. Завдяки участі в «Програмі розвитку громадянського суспільства Маркетплейс», Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» розробило загальнонаціональну адвокаційну стратегію розбудови системи паліативної допомоги в Україні. На її основі 10 організацій – членів мережі розробили регіональні програми для обласних конкурсів соціальних замовлень щодо надання паліативної допомоги.

Ще в процесі напрацювання адвокаційної стратегії було проведено зустріч представників організацій, що працюють у сфері паліативної допомоги (БФ «Краб», РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Ліга паліативної та хоспісної допомоги, ВБФ «Соборність») із заступником Міністра охорони здоров’я Ігорем Перегінцем. Розмова стосувалася, зокрема, необхідності включення сиропу морфію (знеболювального для дітей) до переліку життєво необхідних препаратів, а також обговорювалася необхідність розробки Національної стратегії розвитку паліативної допомоги та включення до неї компоненту «паліативна допомога дітям». Відповідно до плану адвокації, пріоритетом визначено лобіювання змін до Наказу №41, як передбачають необхідність чіткого визначення понять та розробку примірних положень про різні служби паліативної допомоги.

У розробці Проекту стратегії взяло участь до 30 громадських організацій. Відповідальною за його доопрацювання Проекту було обрано «Лігу паліативної та хоспісної допомоги», яка й передала Проект Стратегії в МОЗ. Сьогодні він перебуває на громадському обговоренні.

Ганна Котенко «Не зважаючи на те, що реєстр життєво необхідних препаратів в Україні ще не переглядався, дитяча форма знеболення (сироп морфіну) в Україні вже є і певна заслуга в цьому й ІСАР «Єднання». На національному рівні відбулося три зустрічі з обговорення необхідних змін, до роботи залучені практично усі учасники тренінгу з розробки стратегії, представники МОЗ, підтримку надає МБФ «Відродження». На даному етапі проходить завершальна вичитка та доопрацювання документу», – зауважує виконавча директорка РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Ганна Котенко.

Організації-учасники тренінгу долучились до підготовки доповіді України на Спеціальної сесії ООН з наркотиків. Представники ГО «Інститут правових досліджень і стратегій» розпочали активну співпрацю з офісом Омбудсмена задля постійної актуалізації права людини на знеболення та гідне завершення життя.

Регіональні програми з паліативної допомоги вже затверджено в Рівненській, Волинській і Черкаській областях, відповідний компонент включено до стратегії розвитку Харківської області.

Заходи та проекти із залучення додаткових коштів, розроблені в рамках тренінгу зі стратегічного планування, було реалізовано РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (проект на підтримку хворих на орфанні захворювання, підтриманий БФ «Відродження»), отримані знання реалізовують у проведенні акцій БФ «СТОПРАК» із Луцька й Івано-Франківський БФ «Мати Тереза», «Карітас-Волинь» активно розпочала діяльність із програмного фандрейзингу, ГО «Інститут правових досліджень та стратегій» розвиває правозахисну діяльність, залучаючи кошти донорів.