Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Стратегічне планування - це захист від проблем!


Автор: ЕЛЕОС-УКРАЇНА

Cаме так вважають у громадській організації “ЕЛЕОС-УКРАЇНА”, що саме працює над вирішенням проблем, за які не завжди беруться інші організації. Окрім захисту прав людини, активісти проводять заходи пов’язані з профілактикою ВІЛ/СНІДу, навчають співпрацювати релігійні організації із владою. А зараз одним із ключових напрямків діяльності є виїзна хоспісна допомога в зоні АТО. 

15129826 10202582711405222 1414764664 n

Така широка і відповідальна діяльність для молодої організації потребує особливого підходу у стратегічному плануванні. У проекті “Платформа розвитку громадянського суспільства” “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” двічі отримували гранти на стратегічне планування організації.

Із Володимиром Шейбусом був знайомий давно і, відповідно, про Платформу теж чув”, - пригадує Сергій Дмитрієв, керівник організації. “Нашій організації, яка тільки розпочала свою діяльність у 2014-му, треба було прийняти рішення, в якому напрямку рухатися, на чому зосередити свою увагу, як правильно розподіляти наявні ресурси. Тому і вирішили звернутись до платформи. Зауважу, що в Україні майже немає проектів, які б допомагали організаційному розвитку в громадському секторі”.

Другий раз організація вирішила оновити своє бачення розвитку через 2 роки. “Ми переживали, чи підтримають нас знову, адже ми вже проводили стратегічне планування, а тут знову просимо на це грант”, - ділиться Сергій Дмитрієв. Але все-таки організації вдалося переконати грантодавців у необхідності “ребрендингу”, адже питання нових стратегій стало актуальним через розширення організації - “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” розпочала відкривати осередки по всій країні.

15135678102025827366058521060449377

Стратегічне планування, за словами пана Сергія, є основою діяльності будь-якої організації, а тому до вибору відповідних тренерів теж підходили відповідально. “Для нас важливо було вибрати не просто спеціалістів, а й людей авторитетних для команди, з якими ніхто б не сперечався. Тому було так, що навіть єпископи писали на підлозі зі всіма стратегічний план, бо так сказала тренерка. Важливим критерієм при відборі тренерів для нас також був їхній досвід в наших напрямках, щоб було більше розуміння в команди для чого їй планування саме у тй чи іншій сфері”, - пригадує голова ГО “ЕЛЕОС-УКРАЇНА”.

1513552202025827102051921582097818

Враховуючи те, що організація співпрацює із церквою, то найбільше дискусій точилось стосовно того, який характер матиме організація - духовне наставництво чи світський характер. Саме тому важливо було почути об’єктивну думку зі сторони. Тренери примушували щось робити, але не робили замість нас нашої роботи, допомагали розставляти пріоритети. Ми самі би не зробили стратегічного планування без залучення допомоги зі сторони, тому що треба приводити в порядок хаос, який виник”.

Надалі ГО “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” планує розширювати свою діяльність, зокрема, у сфері соціального підприємництва. Але зараз в пріоритетах організації - виконати те, що запланували. 

Громадський активіст каже, що підходили до оцінювання своєї організаційної спроможності критично - ставили собі низькі оцінки, проте жваві дискусії відразу ж спонукали задуматись над тим, які сторони діяльності є слабкими, а які сильними.

Сергій Дмитрієв наголошує, що організація, яка планує розвиватись не може нехтувати стратегічним плануванням. “Розумієте, представники НДО - справжні авантюристи і часто вони не думаю про майбутнє для своєї організації, про якісь довгострокові цілі, а тому у них можуть виникнути проблеми. Для того, щоб їх уникнути і потрібне стратегічне планування”, - ділиться він.

15086899 10202582726765606 1995893976 n

Окрім вебінарів Платформи розвитку громадянського суспільства, представники організації також брали участь у Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства.  “А ще дуже хочемо, щоб нам провели тренінг із фандрейзингу. Фандрейзинг не заради фандрейзингу, а для того, щоб правильно оцінити власні ресурси і подумати, що ще потрібно для ефективної діяльності”, - розповідають в організації.