Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

“Не варто боятися конкуренції, треба робити щось справді вартісне”, - Ольга Лаврик


Автор: Колегія екологічної освіти"Світ Освіт"
 Лаврик Оля

Для розвитку організації необхідні не тільки цікаві проекти, а й постійне вдосконалення менеджменту організації. Успішним прикладом є Ольга Лаврик, керівник Колегії екологічної освіти “Світ освіт”, яка отримала грант на навчання на магістерській програмі УКУ “Управління неприбутковими організаціями". Чого вчать громадських активістів на профільних навчальних програмах та як потім це все втілювати в життя, пані Ольга розповіла нам під час інтерв’ю.

"Ми працюємо з енергоефективністю, раціональним використанням ресурсів та темою зміни клімату - це робота з вчителями і учнями здебільшого. У проекті “Міністерство кліматичної магії”, який був націлений на 5 міст України, ми також проводили тренінги з проектного менеджменту та командної роботи для учнів.
 
Підтримка, яку ми отримали від Платформи Маркетплейс, була спрямована на наш організаційний розвиток - я отримала фінансування на навчання в Українському католицькому університеті (УКУ) на програмі "Управління неприбутковими організаціями". Мені надали грант на половину вартості навчання і саме завдяки цьому навчанню ми почали організаційний розвиток Колегії екологічної освіти.
 
Наразі працюємо самостійно: самі розробили комунікаційну стратегію організації, самі розробляємо стратегію розвитку - відповідно до тих знань, які отримала в університеті, намагаємося це все організовувати. Так само одним із завдань в УКУ - це є соціальне підприємництво: на базі організації працюємо над бізнес-планом соціального бізнесу для організації. Ми маємо придумати якийсь продукт чи послугу, завдяки якій організація зароблятиме кошти. До цього ми розробляли якісь продукти, але вони були в рамках грантової підтримки: робили дитячі комікси на екологічну тематику, настільні ігри, також розробляли в цьому році гру на підлогу для дітей. Направду, не так вже й мало таких громадських організацій, які мають соціальний бізнес. Наприклад, львівська пекарня "Горіховий дім" для жінок у скруті. Багато організацій проводять платні тренінги і спрямовують кошти на розвиток організації. Я думаю, що це цілком реально, головне ідея. У нас це однозначно буде стосуватись сфери екології і освіти. Конкуренції не боїмося - вона завжди була і буде, просто варто робити щось справді цінне.
 
Ми молода організація і ми розуміємо, що існувати на одні гранти - неможливо. Необхідно створювати додаткову цінність для суспільства. Також ми розуміємо, що із тим складом, який в нас є, і з тими компетентностями, які ми маємо, інвестувати в розвиток - це нормально. Чому саме обрали УКУ? Тому, що наразі це єдина навчальна програма для неурядових організацій в Україні і вона справді відкриває двері для нових знань та навичок, нових зв’язків та знайомств з іншими громадськими організаціями.
 
У мене були очікування, що я стану більш досвідченою в плані управління організації, фандрайзингу, комунікації... Очікування справдились і навіть перевершились. Я познайомилась з багатьма людьми, які займаються громадською діяльністю. Познайомилась з їхнім досвідом і дуже для мене були цікавими стратегічне планування, місія, візія, комунікаційні стратегії, маркетинг. Я до цього взагалі думала, що маркетинг - це тільки для комерційних організацій, тобто взагалі помінялося ставлення до громадського сектору. Тому що раніше багато речей робили просто інтуїтивно, але якоїсь системності, розуміння майбутнього не було.
 
Не зважаючи, що нам тільки два роки і дякуючи УКУ та ІСАР "Єднання", ми вже робимо так багато для організаційного розвитку. Розробили адвокаційну кампанію по кліматичній освіті, провели спеціальне дослідження, щоб залучити двох стажерів, розробили комунікаційну стратегію, визначили цільову аудиторію, зробили комунікаційні плани, залучили піарника. Це досить непогано за такий короткий час!"