Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Ми "гонорові" від того, що в нас є стратегічний план і фандрейзингова стратегія!


Автор: Громадська організація Золоті Роки

Золоті роки 2

Громадська організація зі Львова "Золоті роки" вже успішно заявила про себе у громадському секторі. Незважаючи на те, що сама організація є "молодою",  аудиторія – це здебільшого люди поважного віку.  Керівниця "Золотих років" Людмила Гришко розповіла про потенціал громадської активності в людей старшого віку, реалізацію важливих проектів, а також поділилась рекомендаціями, як правильно використовувати можливості Платформи Маркетплейс:

"Ми працюємо у таких напрямках: неформальна освіта людей поважного віку, оздоровчі програми, мистецькі програми і екскурсії і обмін досвідом між людьми поважного віку. Саме зараз готуємося до східноєвропейської зустрічі фестивалю можливостей людей старшого віку.  Про "Платформу розвитку громадянського суспільства" дізналася на Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства, вже три рази були його учасником. Першу підтримку отримали на розробку стратегічного плану та фандрейзингової стратегії на 2016-2019 роки.

Над розробкою нашого стратегічного плану працювало 16 осіб, які були активістами або членами організації. Ми задоволені роботою, тому що ми дійсно обговорювали ті речі, які нас хвилювали, які ми вважали реально досяжними, але не знали на той час, як усе правильно організувати. Наш стратегічний план має 40 сторінок - тепер ми розуміємо, що не кожна організація має такий стратегічний план! Ми постійно його вичитуємо і переглядаємо, бо це дає нам краще розуміння того, що ми робимо, куди ми йдемо і як взагалі це би мало виглядати. 

Коли розробляли стратегію, кожен мав право сказати свою думку і висловити свою позицію. Ми підбирали правильні слова, правильні меседжі для того, щоб ті люди, які до нас прийдуть чи ті люди, які користуватимуться нашими послугами, розуміли, хто ми є такі як організація. З однієї сторони ми розуміли, що в людей є довіра до нас, але з іншої - ми мали визначити свої цінності, куди ми йдемо. Постійно переглядаємо те, що напланували. Тому що так напевно має бути, буває, що хтось новий приходить, хтось просто почав більше цікавитись. Але ми «гонорові» від того, що в нас є стратегічний план і фандрейзингова стратегія, бо на нас по-іншому дивляться, дивляться як на "дорослу" і відповідальну організацію, яка має те, що мала би мати. Тому ми дякуємо ІСАР "Єднання" за надані можливості!

Золоті роки

Зараз хочемо впливати на місцеву політику. Якщо не реалізацію статутної діяльності фінанси надаються тільки ветеранським та інвалідським організаціям, то виникає питання: невже активним людям віку 55+ нічого не треба? Тому ми шукаємо інструменти, аби змінити місцеву політику і, звичайно, вчимося того, щоб бути надавачами соціальних послуг. Ми були на конференції "Університет третього віку", де з подібними організаціями вирішили, що нам спільно з органами місцевого самоврядування кількох міст треба розробити комплексну програму для підтримки людей поважного віку. Ми розуміємо, якщо ми цього не зробимо, то ніхто не зробить! Адже активних людей у Львові є багато і за 7 років, які я працюю в цьому напрямку, бачу, що ці люди не знають необхідних  методик та інструментів для громадського впливу.

Наприклад, часто мене запрошують громадські організації, якими керують люди старші 50-ти років, але на жаль, вони працюють по-старому, так, як працювали в минулому столітті. Тобто про ті всі нові навички, які ми отримали від ІСАР "Єднання", вони не знають. Тому ми плануємо організувати кілька "круглих столів", щоб розповісти людям про ті чи інші можливості. Наша команда збільшується, ми стали більш серйозними як організація, до нас багато людей звертається. Звичайно ще трохи мало знань, але ми працюємо над цим – і не в останню чергу завдячуючи "Платформі розвитку громадянського суспільства Маркетплейс".