Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Одна із можливостей для розвитку - запозичення досвіду великих організацій


Автор: Благодійний Фонд Терра Нова
 DSC 9420

Благодійний фонд “Терра Нова” зі Львова випробував для себе ще одну можливість проекту "Платформа розвитку громадянського суспільства” - стажування в іншій організації.

Команда “Терра Нова” побувала зі стажуванням в одеській організації “Дорога к дому”, де запозичила для себе новий цікавий досвід.

“Терра-Нова” займається профілактикою наркозалежності та захворювання на ВІЛ/СНІД, а також втілює проекти, пов’язані із соціальним підприємництвом для безпритульних. Одеський благодійний фонд “Дорога к дому”, який приймав львів’ян, займається реабілітацією та соціальною адаптацією осіб без визначеного місця проживання. Керівник БФ “Терра Нова” Володимир Ковалевський розповідає, що побачити із середини, як функціонує організація з подібною місією, але з більшим досвідом, було ефективно для усієї команди.

“В Одесу їздив разом з нашим психологом та бухгалтером. Обмін досвідом безумовно був корисним, адже ми відвідали потужну організацію. Ознайомились із їхніми напрямками діяльності, побачили безпосередньо, “у полі”, як вони працюють із вуличними дітьми. Ми побачили наочно, як надається цій вразливій категорії соціальна та інформаційна підтримка. Поїздка була корисною для кожного з нас - мені, як керівнику, було цікаво, як там здійснюється управління, а бухгалтер, наприклад, отримала консультації з бухгалтерського обліку”, - ділиться Володимир Ковалевський.

DSC 9401

У результаті стажування “Терра Нова” запозичила в організації “Дорога к дому” програму по роботі з дітьми вулиці. Проте наразі втілити таку ж програму, яку реалізовують в Одесі, львівська організація не має можливості - причин кілька, насамперед важко знайти донорське фінансування на подібний проект. Окрім того, за словами керівника БФ “Терра Нова”, у Львові є певна специфіка роботи з “дітьми вулиці”. “Якщо порівнювати, в Одесі є більше дітей, які справді живуть на вулиці, в підвалах, там ця проблема є більшою, і з ними треба проводити роботу по профілактиці ВІЛ/СНІД. У Львові кількість таких дітей значно менша і здебільшого “вуличні діти” у нас - це діти сезонних заробітчан, які ночують на вокзалах”, - розповідає пан Володимир.

Інструмент самооцінки, який використовували у “Терра Нова” під час отримання гранту, теж мав певний ефект для розвитку організації. За словами Володимира Ковалевського, оцінювання додало впевненості у роботі над певними напрямками організації,  а також наштовхнуло до покращення слабких місць: “Для використання інструменту самооцінки ми взяли Правління, тих, хто працював в проекті, спільно обговорили, деякі питання викликали сумніви, який рівень ставити, але ми так зважено оцінювали. Безумовно, після того, як ми з’їздили, багато речей нам стали більш зрозумілими та структурованими”.

Організація планує надалі розвивати свою діяльність у профілактиці захворюванння ВІЛ/СНІД, а також розвивати у Львові соціальне підприємництво. Володимир Ковалевський наголошує, що їхні враження від співпраці з Платформою розвитку громадянського суспільства тільки позитивні: "Роботу менеджерів проекту оцінюємо як відмінну. Нам сподобалося, що заявки розглядаються оперативно, щомісяця, а найбільше - прозорі та зрозумілі умови отримання гранту. Серед інших можливостей Платформи активно використовуємо вебінари".