Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Успішні історії

Тільки завдяки залученню зовнішніх фахівців стратегування стало ефективним


Автор: Благодійна Організація "Благодійний Фонд "Міжнародна асоціація підтримки України"
 16196852 1266770320047942 45651056 o Основна діяльність БФ “Міжнародна асоціація підтримки України” спрямована на допомогу учасникам АТО та членам їхніх сімей. Фонд надає як гуманітарну допомогу, так і сприяє у реабілітації своєї цільової аудиторії. Організація діє в Україні зі штаб-квартирою у Києві, але має статус міжнародного, оскільки серед засновників є представники із Франції, Німеччини та інших європейських країн.

Підтримка організації від проекту “Платформа розвитку громадянського суспільства” була надана на тренінги із фандрайзингу. Згодом організація отримала підтримку на проведення тренінгу із стратегічного планування і командної роботи. 

За словами Рони Шоджазади, координатора БФ “Міжнародна асоціація підтримки України”, керівництво фонду зрозуміло потребу у стратегічному розвитку ще на початку своєї діяльності. “Організація у нас молода. Ми утворились у липні 2014-о, у 2016-у зрозуміли, що проектна діяльність вдалася, але не системно. Часто були якісь неузгодженості без належної організації і ми зрозуміли, що нам потрібно щось для підвищення ефективності діяльності. Першим кроком це був пошук фандрейзингової стратегії, яку дуже треба було для реалізації проектів. Ми ж благодійна організація, а тому постійно маємо залучати кошти і відповідно шукати донорів, які б могли допомогти”.

Очікування від тренінгу із фандрайзингу, розповідає Рона Шоджазада, справдилися:

Ми склали базу даних донорів по завершенню тренінгів, отримали цінну інформацію про інструменти фандрайзингу. Тренер навчив нас, як цим усім користуватись, як їх втілювати на практиці. Після тренінгів нам вдалося отримати підтримку на родинну реабілітацію, на транспортування гуманітарних вантажів. Тренером був Краплич Руслан, ми можемо його рекомендувати, бо він на прикладах пояснював нам складні матерії, у формі гри, під час роботи команди. Ми, самі того не розуміючи, під час тренінгів вже почали роботу, яка потім виявилася нам дуже потрібною. Також тренер надавав консультації і по завершенню тренінгу”.

767

Що цікаво, до навчання із стратегічного планування в організації були залучені не тільки працівники і волонтери, а й ті, для кого працює “Міжнародна асоціація підтримки України”, - учасники АТО.  “Була вся команда, і голова правління, і волонтери. При стратегічному плануванні приходили і бійці АТО, тому що деякі напрацювання для них теж були корисними, особливо для тих, хто збирається відкривати свої громадські організації чи бізнес. Було трохи складно прийти до єдиних думок під час планування, тому що у кожного був свій погляд, своя ідея. Саме тому ми виділили ще кілька днів після тренінгу на те, щоб скласти це все до купи, і потім разом складали вже на календарному плані. Це була кропітка, але важлива робота, тому що до того у нас не було стратегічного плану як такого”, - ділиться Рона.

Координатор “Міжнародної асоціації підтримки України” розповідає, що саме завдяки залученню зовнішніх фахівців проведення в організації стратегічних заходів виявилось ефективним. “Нам потрібна була допомога, як скерувати процес. Треба було знати, які взагалі є стратегічні напрямки. Під час тренінгу нас навчили, як планувати ризики. Ми зрозуміли, що на різних етапах планування треба обов’язково враховувати людський фактор, що може щось змінитися. Це дуже цінні знання”, - розповідає Рона Шоджазада.

“У майбутньому ми б хотіли вивчити піар-стратегію і мистецтво ведення переговорів. Коли вже є якась напрацьована база, то звісно треба налагодити зв’язки з новими партнерами, а якщо вони вже є, то підтримувати належним чином, розвивати партнерські стосунки. Піар-кампанія важлива для ефективного проведення заходів і проектів, це також допомогає залучити додаткове фінансування до реалізації проекту”.

Про можливості “Платформи розвитку громадянського суспільства” у фонді дізнались із розсилки із можливостями проекту. “Я б хотіла подякувати ІСАР “Єднання” за ті можливості, які вони дають громадським організаціям. Відзначу, що дуже вдало описана схема щодо отримання гранту, проведення тендеру і т. п. Навіть якщо у нас і виникали запитання чи якісь складнощі, то менеджери оперативно реагували. Ми не знаємо більше організацій, які роблять так багато для організаційного розвитку благодійних організацій”, - зазначає координатор БФ “Міжнародна асоціація підтримки України.

16229758 1266770753381232 682252130 o