• Послуги

 • Чи хочете Ви пропонувати та надавати послуги з організаційного розвитку?
  Так
 • Які послуги Ви пропонуєте?
  Наш проєкт має назву: «Відділ юридичної і правової допомоги Громадської спілки "Бойкот пожежних України". Державна влада в Україні спрямовує свої зусилля на втілення європейських стандартів життя в нашій країні. Європейські стандарти життя в першу чергу означають наявність системи європейських цінностей. Повага до людської гідності, Свобода, Демократія, Рівність, Повага до прав людини, Верховенство права – саме ці спільні для нас із європейцями цінності вивели свого часу українців на Майдан. Саме з відчуття власної гідності народжується демократія і верховенство права, рівність і свобода. Але попри задекларовані наміри держави в Державній службі з надзвичайних ситуацій України (далі ДСНС) ситуація щодо системних порушень керівниками ДСНС різних рівнів загальних прав і свобод пожежних-рятувальників (далі пожежних) є неприпустимою і з кожним роком дедалі стає гіршою. Керівництвом ДСНС України систематично порушуються умови контрактів та інших нормативно-правових актів України, що направлені на захист інтересів пожежних. В усіх без виключення регіонах України в пожежно-рятувальних підрозділах у відношенні керівництва до своїх підлеглих відбуваються систематичні порушення. Порушення службової етики, трудового законодавства, наявні несприятливі умови праці, панує несправедлива оцінка керівництвом підлеглих і результатів їхньої роботи, брутальність, зверхність, зневага до підлеглих, нетерпимість до думок, відмінних від власної, утиски тих, хто критикує керівництво, обмеження прав підлеглих, зловживання службовим положенням, критика, що принижує гідність людини, незаконні стягнення з зарплати та звільнення з роботи, пожежних позбавили права створювати професійні спілки з метою захисту професійних та соціально-економічних прав, право на працю обмежили строковими контрактами, панує примусова праця, керівництвом зневажається встановлений чинним законодавством сорокагодинний робочий тиждень, пожежні безоплатно залучаються до роботи у вихідні дні, робота в нічний час та святкові дні оплачується з порушеннями, не виконуються вимоги чинного законодавства стосовно створення безпечних та нешкідливих умов праці, порушуються терміни видачі спеціального одягу та інших засобів індивідуального захисту та інш.
  Жодна служба, а зокрема така необхідна для суспільства, як ДСНС не може повноцінно і ефективно працювати в той час, коли основа цієї служби, ті люди які безпосередньо виконують завдання за призначенням, працюють в умовах, коли зі сторони керівництва по відношенню до них систематично відбуваються порушення загальних і трудових права і свобод. Відповідно в таких умовах не може йти і мови про ефективну роботу (виконання завдань за призначеннями - ліквідація надзвичайних ситуацій, рятування людей, гасіння пожеж) і пожежних, і служби в цілому. Це в свою чергу напряму впливає на ступень захищеності життя громадян України, на кількість людських жертв на розмір матеріальних збитків від наслідків надзвичайних ситуацій, врешті-решт на якість надання послуги «Запобігти, Допомогти, Врятувати» від державної служби яка покликана допомагати людям. Саме тому нагальною для вирішення є задача створення гідних умов праці для пожежних в ДСНС і ми плануємо створити дієвий інструмент для вирішення цієї задачі у вигляді Всеукраїнської профспілки пожежних-рятувальників - як для захисту громадянських прав і свобод пожежних-рятувальників від зазіхань на них зі сторони керівництва ДСНС, так і задля сприяння до змін (реальних реформ) в ДСНС. Упродовж терміну реалізації проекту (два роки) планується: на постійній основі з питань пов’язаних з порушенням прав співробітників ДСНС, порушенням законів та корупцією в ДСНС: надання усної/письмової юридичної консультації співробітникам ДСНС, написання запитів/заяв/скарг/пропозицій в органи державної влади різних рівнів (місцеві, центральні), формування судових позовів, судовий супровід, адвокатський захист позивачів/відповідачів у суді, супровід і контроль виконання судових рішень, проведення журналістських розслідувань з подальшим оприлюдненням їх результатів та розголосом в ЗМІ, проведення агітаційної, організаційної, роз’яснювальної роботи серед співробітників ДСНС, юридична підтримка, підтримка у створенні і функціонуванні профспілкових організацій пожежних-рятувальників в усіх областях ДСНС України, створення/реєстрація Всеукраїнської профспілки пожежних-рятувальників.
  Очікуються наступні результати від реалізації проекту: підвищення правової грамотності пожежних і рівня їх обізнаності щодо способів захисту власних загальних та трудових прав і свобод; активізація пожежних у відстоюванні власних прав; успішні «кейси» з поновлення прав пожежних; зменшення випадків порушень керівництва стосовно пожежних в цілому по Україні; напрацювання судової практики в адміністративному судочинстві по питанням порушень трудових та загальних прав пожежних керівництвом ДСНС; створення осередків первинних профспілкових організацій пожежних по всій території Україні; створення Всеукраїнської профспілки пожежних-рятувальників.
  В наслідок реалізації даного проєкту ми створимо умови в яких пожежні-рятувальники будуть захищені від посягань керівництва ДСНС на їх громадянські та трудові права, забезпечимо доступ до правосуддя та правової допомоги особовому складу оперативно-рятувальних підрозділів ДСНС, зокрема, тим людям які безпосередньо працюють при ліквідації надзвичайних ситуацій, рятуванні людей, на гасінні пожеж. А об’єднавши пожежних-рятувальників у потужну профспілкову правозахисну організацію (Всеукраїнську профспілку пожежних-рятувальників) ми створимо дієвий інструмент для захисту трудових прав пожежних, інструмент контролю в руках пожежних за діяльністю роботодавця (керівництва ДСНС) і матимемо можливість впливати (надаючи фахову, професійну оцінку, проводячи суспільні обговорення, висвітлюючи проблемні питання) на ініціативи держави по реформуванню ДСНС з метою створення ефективної і дієздатної служби порятунку в Україні.
 • Послуги з організаційного розитку
  Навчання
  Консультації