Можливості фінансування
Платформа "Маркетплейс" http://cd-platform.org надає підтримку організаціям громадянського суспільства у вигляді міні-гранту. Кошти цього гранту можуть бути використані на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів. Послуги мають бути спрямовані на зміцнення або основних організаційних спроможностей, або отримання спеціальних навичок, які дозволяють ОГС ставати більш ефективними, незалежними та життєздатними.
Систему малих грантів (ваучерів) для організаційного розвитку організацій громадянського суспільсва в Україні було започатковано міжнародною організацією Pact Inc в рамках програми UNITER. Система швидко стала популярною та отримала подальшу підтримку USAID та SIDA, а також від проектів USAID "Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні" та "ДОЛУЧАЙСЯ!"
З 2012 року систему малих грантів адмініструє ІСАР Єднання. Клікніть на посилання нижче, щоб завантажити "Запрошення до участі у конкурсі грантів":
Детальніше запрошення за посиланням
Кошти цього гранту можуть бути використані на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів.
Типи послуг, які покриває грант:
- Консультація – послуга, що надається з метою пояснення/роз’яснення ситуацій організаційного розвитку і формування бачення щодо вирішення пов'язаних з ними проблем.
- Коучинг – метод консультування та інтерактивної роботи, у процесі якого Коуч допомагає Учневі досягти мети організаційного розвитку. Коуч-сесія може бути як індивідуальною, так і груповою.
- Менторінг –метод навчання і розвитку персоналу, при якому більш досвідчений співробітник (ментор) ділиться наявними знаннями зі своїми протеже (менті) протягом певного часу.
- Організаційний аудит – комплексна послуга, яка включає елементи експертизи, а також експертного аналізу і дослідження, спрямованих на системний аналіз поточної ситуації організаційного розвитку ОГС та прогностичний аналіз її спроможностей.
- Зовнішня оцінка потенціалу/рівня розвитку ОГС – послуга для визначення рівня організаційного розвитку ОГС, яка здійснюється Провайдером за певною методологією та передбачає структуровані інтерв´ю, опитування та надання рекомендацій щодо формування пріоритетів у подальшому розвитку ОГС.
- Тренінг – метод інтерактивного групового навчання, який за відносно короткий проміжок часу дозволяє групі набути відповідні знання, уміння і навички, а також сформувати відповідні компетенції.
- Фасилітація – організація групової роботи, що дозволяє ефективно інтегрувати досвід і потенціал кожного з учасників взаємодії у вирішенні актуальних проблем чи напрацюванні спільних бачень/рішень.
У межах цього конкурсу можуть також бути підтримані заходи, які не є видами послуг з організаційного розвитку, але які можуть зробити внесок у посилення спроможності організації:
- Участь предстаника/ниці організації-заявника як спікера/рки у конференціях, форумах та інших заходах національного або міжнародного формату (внесок учасника заходу, витрати на дорогу та проживання);
- Річні членські внески мереж і асоціацій, які надають послуги для розвитку організацій – членів (інформаційну підтримку, навчання, сертифікація, заходи для мережування та обміну досвідом тощо)
- Річні підписки на веб-сервіси як-то Zoom, Grammarly, Miro, ChatGPTта інші, які посилюють організацію-заявника як надавача послуг, роблять її більш видимою та впізнаваною, розвивають спроможності у сфері управління фінансами (бухгалтерські служби) та інше.
- Розробка логотипів та брендування організації;
- Розробка нового сайту або вдосконалення існуючого (CRM система, платіжні системи, посилення безпекових протоколів тощо);
- Сертифікаційні курси для бухгалтерів та фінансистів організації-заявника;
- Проведення аудиту організації;
- Впровадження безпекових заходів (безпековий аудит, розробка безпекових політик/процедур/протоколів, придбання ліцензійних сервісних продуктів, програмного забезпечення, підвищення безпекових компетенцій команди);
- Інші заходи, що можуть посилити організацію - заявника.
Грантовий конкурс з організаційного розвитку фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України».
Прийом заявок на наступне засідання Відбіркової комісії триватиме до 7 червня 2023.
Як отримати грант з організаційного розвитку за 5 кроків (деталі в запрошенні за посиланням вище).
Крок 1. Представник організації має зареєструвати свою організацію на сайті ІСАР Єднання за посиланням: http://ednannia.ua/reestratsiya та дочекатись відповіді модератора, яка надійде на поштову скриньку, вказану при реєстрації.
Крок 2. Організація - Заявник має провести самостійну оцінку організаційного потенціалу, скориставшись відповідним «Інструментом самооцінки» у робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання. Буде чудово, якщо в оцінюванні братиме участь максимальна кількість співробітників. Результати самооцінки показують, які напрями ви хочете покращити та є основою для плану оргрозвитку. План організаційного розвитку є підставою для отримання гранту.
Крок 3. Організація - Заявник має заповнити та надіслати Заявку та відповідні Додатки у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання. Під час заповнення Заявки можна звертатися до грантових менеджерів ІСАР Єднання за порадами, але спочатку ретельно ознайомитись з цим Запрошенням.
Крок 4. Після розгляду Заявки та прийняття схвального рішення Відбірковою Комісією, Організація - Заявник отримає відповідне повідомлення у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання. У цьому ж повідомленні міститимуться детальні інструкції від відповідного грантового менеджера стосовно подальших дій організації. Можливо, Відбіркова комісія надасть певні рекомендації Заявнику для доопрацювання заявки (зміни бюджету, терміну реалізації гранту, вибору методів навчання тощо).
Крок 5. ІСАР Єднання та Заявник ухвалюють Договір.
Як отримати ГРАНТ? Дуже просто!