Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

ІІІ Форум з організаційного розвитку

disclaimer without text

ІІІ ФОРУМ З ОРГАНІЗАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ

«Культура миру: як громадські організації можуть розвинути свої спроможності діалогу та лідерства змін для розбудови і утвердження культури миру в Україні»

3-4 грудня, м.Київ, НСК "Олімпійський" 

Форум з організаційного розвитку - це найбільша національна платформа для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку громадських об’єднань.

Мета Форуму - популяризувати культуру організаційного розвитку серед неурядових організацій. Форум – 2014 зібрався, щоб визначити, яким чином неурядові організації та ініціативи можуть покращити свої спроможності до розбудови та утвердження культури миру в Україні.

Учасники Форуму - представники українських благодійних та громадських організацій, органів державної та місцевої влади, бізнес-компаній та донорських організацій – усі, кого цікавить тема, як неурядовому сектору України стати сильнішим, професійнішим та впливовішим. У 2014 році учасниками першого дня роботи Форуму стали понад 800 осіб з 530 установ та організацій – з усіх областей України, включаючи Донецьку, Луганську та АР Крим. Ще понад 250 осіб стали учасниками Форуму в другий день його роботи. Учасниками Форуму також були представники 11 інших країн світу: Австралії, Афганістану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Німеччини, Польщі, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Швеції. 

Робота Форуму - 2014 розпочалася із Послання Президента України до учасників Форуму.

Вітальні слова учасникам сказали спеціально запрошені гості: Ян Томбінський, Посол ЄС в Україні, Голова представництва Європейського Союзу в Україні; Джед Бартон, директор місії USAID в Україні; Андреас фон Бекерат, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні; Ніл Уокер, Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні; Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

Богдан Гаврилишин виступив на відкритті Форуму - 2014 із ключовою доповіддю, у якій він дав власне бачення світового контексту культури миру: «Я радий бути тут сьогодні та промотувати нову парадигму стосунків у суспільстві, яка повинна вийти з України та заволодіти світом. Це – співпраця та обов’язки замість тільки прав та конкуренції».

Євген Бистрицький, Лариса Денисенко та Валерій Пекар доєдналися до Богдана Гаврилишина, щоб подискутувати на тему цінностей громадянського суспільства України у розрізі подій минулого року. Модерував цю непросту розмову Євген Глібовицький.

Після цього відомі донорські структури та проекти презентували свої пріоритети та напрямки роботи на найближче майбутнє. Усі охочі мали можливість відвідати затишні намети, де відбувалися презентації, та випити «кави з донором». Водночас десять видатних осіб, десять «зірок» громадського сектору розповідали «Живі історії» власного життя – надихаючі, сповнені наснаги та віри у власні сили: Євген Захаров, Людмила Вербицька, Дмитро Шерембей, Маргарита Січкар, Олексій Арестович, Анна Голубовська-Онісімова, Олеся Островська-Люта, Юрій Філюк, Анна Гулевська та Діана Макарова. 

Тимчасом у аудиторіях НСК «Олімпійський» тривав нескінченний марафон майстер-класів, кейс-методів, дискусійних «круглих столів» та панельних обговорень. Загалом форма діалогу була притаманна майже всім активностям Форуму – 2014, як головна риса тих спроможностей, що так необхідні громадським об’єднанням нині.

Ще дві виставки – найкращих громадських проектів, які були відібрані за результатами інтернет-голосування на платформі ngomarket.org.ua, та організацій, які надають навчальні послуги для громадських об’єднань, відбулися в межах Форуму. 

Традиційно популярною була «Українська кав’ярня», у ході якої всі охочі невимушено спілкувалися за столиками, як у справжнісінькому кафе. Тут були обговорені 29 актуальних тем – від соціального підприємництва до культурних кодів діалогу та лідерства змін.

У співпраці з Міжнародним фестивалем документального кіно з прав людини DOCUDAYS UA відбувся КІНОпростір Форуму. 10 короткометражних фільмів на гостросоціальну тематику та майстер-класи від колег із Білорусі користувалися популярністю в учасників Форуму.

Понад 100 дітей-сиріт отримають у подарунок книги, що їх купували та залишали як різдвяний дар учасники Форуму. Ще понад 2500 грн було зібрано учасниками Форуму для допомоги українським військовим. Дякуємо видавництву «Старого Лева», БФ «Подільська громада» та Фонду громади м.Херсон «Захист» за допомогу в організації та проведенні цих акцій!

Зворушливим сюрпризом для учасників Форуму став виступ художника Дениса Детинюка, який творив живі картини прямо в ході церемонії закриття першого дня роботи Форуму. Тимчасом були висловлені й слова подяки тим організаціям, за чиєї підтримки Форум став можливим: Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), Уряду Швеції; Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Міністерству закордонних справ Данії; проекту «Громадянське суспільство. Діалог заради прогресу», який фінансується Європейським союзом; програмі «Школа фондів громад» за фінансової підтримки фонду ім.Ч.С.Мотта; Міжнародному фонду «Відродження»; компанії «Майкрософт Україна»; Аудиторській компанії Ю ЕЙЧ УАЙ ПРОСТІР ЛТД; Міністерству культури України, Міжнародному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та hromadske tv.

У межах другого дня роботи Форуму відбулася конференція фондів громад України «Фонди громад – лідери змін в українських громадах», учасниками якої стали представники фондів громад України та інші зацікавлені особи. Спеціальними гостями конференції були представники Академії розвитку філантропії Польщі Томаш Брускі та Івона Ольковіч, а також Людмила Вербіцька, представник громадського об’єднання українців у Словаччині.

Ще однією знаковою подією другого дня Форуму стала «Школа організаційного розвитку», яка проводилася спільно з проектом «ІТ-школа для НУО». Слухачами «школи» стали близько 90 представників громадських організацій та волонтерських об’єднань. «Зіркова плеяда» тренерів провела майстер-класи з наріжних елементів організаційного розвитку: врядування, менеджменту, фандрейзингу. Окремими сесіями відбулося навчання за участю провідних спеціалістів компанії «Майкрософт Україна».

Олександр Вінников у межах другого дня Форуму провів майстер-клас та презентацію власної книги, присвяченої практиці створення та використання ендавментів в Україні.

Водночас понад 40 представників громадських об’єднань доєдналися до сесії з налагодження партнерства "Стратегії вирішення конфліктів: партнерство для національного примирення". Учасники сесії – спеціальні гості з Грузії (Ніно Цихіставі-Сухішвілі), Вірменії (Карен Бекарян) та Молдови (Владислав Літра) напрацювали ідеї для стратегії вирішення конфліктів, які виникають на основі політичних, культурних та світоглядних розбіжностей між представниками різних регіонів України.

ІСАР «Єднання» висловлює щиру шану та подяку усім, хто долучився до організації та проведення Форуму – Спільноті практиків, донорам, партнерам, журналістам, логістичній компанії «Арена» та власним родинам. Без вас та вашої участі Форум був би неможливим!

On-line анкета оцінки Форуму (для учасників)

Програма Форуму

Резолюція учасників Форуму

Короткий статистичний звіт Форуму

Фотографії з Форуму

Відеоролик про Форум - 2014

Формати роботи Форуму

Сторінка Форуму у мережі Facebook