Увійти Зареєструватися

Вхід до Вашої сторінки

Логін
Пароль *
Запам'ятати мене

Українська кав'ярня

«Світове кафе» — всесвітньо відома технологія, яка дозволяє залучити у процес обговорення колективний інтелект учасників і закликає до багаторівневого діалогу. «Світове кафе» дозволяє створити майданчик для рефлексії отриманого досвіду, планування і створення нових творчих ідей і продуктів. Розмова між учасниками є творчим процесом, що сприяє обміну знаннями та досвідом, а також створенню можливостей для подальшого співробітництва. 

У межах Форуму формат «Світового кафе» буде дещо видозмінено задля найповнішого комфорту учасників та найкращого способу комунікації їх між собою. Усі учасники заздалегідь обирають тему обговорення, яка цікавить їх найдужче та розташовуються за відповідним столиком, коли в розкладі Форуму настає для цього час. Ініціатор обговорення (господар чи господиня столику) розповідають про свій досвід, роблять презентацію ідеї чи продукту та заохочують присутніх до обговорення та дискусії. Тривалість такої сесії – 1 година. Рух учасників поміж столиками не обмежується. Зважаючи на цю модифікацію, пропонуємо називати таку активність «Українською кав’ярнею»;)

Час: 16.15-17.15

Локація: Олімпійський дворик, 1 рівень

 Номер

столику

Тема обговорення   Ініціатор обговорення
1

"Лідерство змін" 

Микола Скиба
 2 "Організаційний розвиток системи підтримки місцевого розвитку"  Любомир Чорній
3

"Врядування громадською організацією у 3-D: Гарвардський підхід"

Усвідомлення того, що врядування є лідерством, дасть можливість для членів правлінь виконувати більш важливу та значущу роботу – неприбуткові організації в свою чергу отримають висококваліфіковане та впливове Правління. Керівники організацій, які шукають інноваційні способи співробітництва із членами Правління, використовуючи всі свої таланти та енергію, знайдуть нові підходи до управління корисними для себе. Спираючись на концепції з переформатування роботи Правлінь, учасники дізнаються як по-іншому можливо використовувати методики з врядування.

Андрій Чупріков
4

"Соціальні мережі: здобути довіру та втримати аудиторію" 

Поговоримо про те, як не хапатись за голову, коли падає активність в вашій спільноті в мережі, а тримати ситуацію під контролем. Про те, як вибудувати стратегію в соціальних медіа, про тональність ваших звернень до аудиторії  та в цілому про любов до людей:-)

Олена Тимкова 
 5

 "Попередження насильства щодо жінок: корекційно-реабілітаційна робота"

Поговоримо про можливості впровадження корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами (14-18 років) і жінками, які пережили насильство, та корекційної роботи з їх чоловіками, партнерами, які вчинили насильство, як комплексного підходу у вирішенні проблеми насильства в стосунках. Під час зустрічі буде надано інформацію про програми, розроблені УФГЗ, мету, етапи та концептуальні засади їх впровадження.

Юлія Пилипас 
6

"Соціальна ініціатива - як форма доступної добровільної діяльності"

Що включає в себе поняття соціальної ініціативи? Які форми роботу використовують волонтери в м. Києві та Київській області? Як організувати добровольців через соціальну ініціативу, показуючи їм практичну волонтерську діяльність?

Тетяна Дружченко
7

"Мир очима дітей України та Палестини"

Поговоримо про  дітей і про мир.  Ви дізнаєтесь, як живуть діти в умовах конфлікту в Палестині,  як вони виражають своє прагнення до миру. Вони, як ніхто інший, розуміють дітей України, які опинились в схожій ситуації та підтримують їх.  Також Ви дізнаєтесь про міжнародний культурний проект «Мости дружби між Україною та Палестиною» і побачите  надзвичайно щирі малюнки дітей обох країн.

Наталія Колісник
8

"Донбаські студії" як платформа для наукового діалогу та соціального активізму.

"Жива бібліотека Донбасу"

Донецький культурний фонд ІЗОЛЯЦІЯ був вимушений поїхати з міста через військові дії. Сьогодні на території заводу, де розташовувалась культурна інституція, перебувають бойовики, а у підвалах, де проходили виставки, катують людей. Люди, які говорять іменем Донбасу, принесли ненависть та насильство у регіон. Проект «Донбас стадіс» розрахований на пошук відповідей на питання, чому це сталось, які можуть бути наслідки насилля і головне – як запобігти ще більшій ескалації. 

 Катерина Яковленко 
9

"Українське суспільство після Майдану: взаєморозуміння та співпраця в превенції конфліктів"

Проект з такою назвою має на меті підвищення потенціалу лідерів місцевих громад, у тому числі представників органів місцевого самоврядування з різних регіонів України, у сфері вирішення і запобігання конфліктів у багатокультурному суспільстві за допомогою активізації міжрегіонального та міжкультурного діалогу і популяризації культурного розмаїття. Реалізація проекту сприятиме формуванню позитивного критичного мислення і налагодженню діалогу між різними групами населення в регіонах України і на міжрегіональному рівні (діалог про різні бачення та перспективи розвитку країни або міста, села, району) з метою зниження рівня агресії та запобігання насильства, гальмування процесів поляризації суспільства, в тому числі шляхом засвоєння та впровадження міжнародного досвіду.

Олена Сабірова
10

Безпека громадських активістів

Олександра Матвійчук
11

Що робити громадській організації, коли немає грошей? 

Відсутність коштів громадської організації не є проблемою – це можливість. Можливість ефективно використовувати власні ресурси, знаходити нові можливості та нестандартні рішення. У зв’язку з тим, що важкі економічні реалії України змушують більшість організацій "затягувати паски", то дана тема буде цікавою для всіх громадських організацій, які хочуть залишатись конкурентними при нинішніх умовах та продовжувати свою діяльність. Особливо дана тема буде цікавою для новостворених організацій та організацій, які на сьогодні не є фінансово сталими.

Микола Череднік 
12

Міжнародне волонтерство

Ви матимете змогу дізнатися більше яким чином ефективно скористатися допомогою міжнародного волонтера, як інтегрувати волонтера в діяльність вашої організації і громади, отримаєте поради щодо роботи у міжкультурному середовищі, матимете нагоду дізнатися більше як краще підготуватися до роботи з міжнародним волонтером.

Марат Кюрчевський
13

Діалог у громаді: Що, Як, Коли?

З чого починати діалог? Чим діалог відрізняється від інших підходів до вирішення конфліктів? Які питання доречно розглядати під час діалогу? Як підібрати учасників? Український досвід... а також відповіді на всі-всі запитання! 

Альона Горова, Роман Коваль
14

Імплементація в Україні досвіду роботи європейських фундацій

Як налагодити співпрацю з міжнародними організаціями? Чи може досвід європейських фондів бути імплементований в Україні? Які виклики може подалати міжнародна спіпраця? Чи може міжнародний досвід допомогти створювати стабільне майбутнє у світі? Зустріч, присвячена обговоренню цих питань, буде цікава як керівникам громадських та благодійних організацій, так і координаторам проектів.

Аліна Носенко
15

Умова роботи соціального підприємства в Україні сьогодні

Соціальне підприємництво відсутнє в законодавстві України, його не підтримує уряд, міжнародні донорські організації не надають грантів на їх розвиток, а соціальні підприємства працюють і вирішують нагальні соціальні проблеми, незважаючи ні на що. Їх стає все більше і більше. У чому секрет? В яких умовах створюються і працюють українські соціальні підприємства? Чим вони відрізняються від закордонних СП? Обговорення особливо буде цікавим і корисним для лідерів громадських організацій, що прагнуть диверсифікації джерел доходів; представникам вразливих груп населення, які хочуть працювати і підвищувати якість свого життя, не очікуючи допомоги від держави; тренерам з фандрейзингу, які навчають залучати ресурси і підвищувати організаційну спроможність; іншим учасникам, які шукають ідеї для своїх організацій.

Василь Назарук
16

Як спрямувати енергію змін в конструктивне русло: презентація порталу advohub.org

Поспілкуємось про те, як пересічним громадянам, котрі прагнуть змін, ефективно досягти бажаного; як громадським активістам знайти однодумців та допомогу у формі експертних порад, волонтерської допомоги, цікавих ідей чи матеріальних ресурсів; як досвідченим адвокасі-експертам поділитись досвідом із колегами. 

Ольга Будник, Інна Грищенко
17

"Самодопомога" - технологія соціальних змін

"Самодопомога" - це інструмент, що допомагає справлятися зі своїми проблемами та знаходити їх вирішення, проявляючи активність у рамках особистих можливостей. Групи самодопомоги є добровільні, вільні об’єднання людей, активність яких направлена на подолання хвороб або соціальних проблем. Це протилежність бюрократичній діяльності інституцій, покликаних служити громадянам. Допомагаючи собі, люди приборкують почуття безпорадності, вчаться сприймати себе та змінювати обставини власного життя.

Олександр Старовойтенко
18

Дебати як унікальний метод просвіти

Дебати мають дуже давню історію. Сьогодні це не просто гра, а унікальний спосіб та можливість розвивати критичне мислення та виховувати толерантність. Це саме те, чого дуже не вистачає сьогодні в умовах конфліктів. Дебати також є ефективним методом просвіти в роботі з дітьми та молоддю. Дебати розвивають кмітливість, логіку та аргументацію, які допоможуть переконати інших людей у правильності аргументованої позиції.  

Ольга Донець
19

Як привести статути громадських організацій у відповідність до нового законодавства?

Тема буде цікава представникам організацій, які були зареєстровані до 01 січня 2013 року. Новий закон вимагає від нас привести статути своїх організацій у відповідність протягом 5 років. Під час обговорення ми поговоримо як це зробити і на що в першу чергу потрібно звернути увагу.

Анастасія Шимчук 
20

 Соціальні ініціативи: як зацікавити бізнес?

Ми живемо в сучасному динамічному світі, який швидко змінюється і ставить перед нами все нові вимоги. На сьогодні вже досить складно привернути увагу до свого проекту стандартними методами, особливо якщо мова йдеться про бізнес. Потрібні цікаві нестандартні нові рішення, які за своїм змістом і інтелектом принаймні не поступаються рівню компаній, до яких ми апелюємо. Нестандартність, інтелект, сміливість думки, продуманість - ось основні фактори, які на нашу думку здатні оціненими прогресивними бізнес компаніями. 

Юрій Філюк 
21

Культурні коди діалогу

Ольга Духнич
22

Психологічна реабілітація і подолання пост-травматичного синдрому

Карл Плеснер, Олена Ганцяк-Каськів
23

Бар'єри та перепони для громадського сектору: що нам заважає бути ефективними?

Світлана Саламатова
24

Неформальна освіта та неурядові організації 

Ефективність неформальної освіти, яку організовують та проводять НУО - не завжди висока і могла б бути вищою. Що ми можем додати в неформальну освіту, шоби вона стала доступнішою та кращою для людей? Які краще обирати форми? Якими темами наповнювати? Господар столика запрошує до обговорення як досвіченних неформальних освітян, так і починаючих.

Олександр Корнієнко
25

Енергозбереження як ключ до незалежності України

Людмила Вербіцька
26

Стрийська кооперативна ініціатива: об’єднання громади як запорука добробуту

Петро Маковський
27

Повага до відмінностей як передумова діалогу

Андрій Павлович
28

Супровід волонтерської діяльності: менторська підтримка, супервізія, інтервізія

Тетяна Лях
29

Онлайн платформи як ефективний інструмент взаємодії громади і влади

Микола Макуха