Гранти для розвитку технічних та організаційних спроможностей надавачів ВІЛ-послуг в Україні
Гранти з розвитку технічних та організаційних спроможностей ВІЛ/СНІД-сервісних ОГС та державних установ надаються у межах проекту USAID RESPOND організаціям та установам, які працюють на території Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та міста Києва. Організації з Львівської області можуть подавати заявку за узгодженням з Пакт.
Основними завданнями даного конкурсу грантів з розвитку технічної та організаційної спроможності ВІЛ/СНІД сервісних організацій є:
- розвиток професійної кваліфікації ВІЛ/СНІД-сервісних організацій та державних/муніципальних установ;
- покращення програмної ефективності ВІЛ/СНІД-сервісних організацій та державних/муніципальних установ;
- підвищення впливу ВІЛ/СНІД-сервісних організацій на місцевому рівні та державних/муніципальних установ;
- підвищення життєздатності ВІЛ/СНІД-сервісних організацій та державних/муніципальних установ.
Програма з організаційного розвитку ВІЛ/СНІД ОГС та державних установ виконується в межах проекту «Покращення технічної та організаційної спроможності надавачів ВІЛ-послуг в Україні через Платформу розвитку шромадянського суспільства «Marketplace», який впроваджується Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР Єднання) в рамках гранту, наданого проектом USAID RESPOND.
Партнери проекту в Україні: Міністерство охорони здоров’я України та основні виконавці гранту 10-го раунду Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією: Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами, Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/ СНІД», Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Партнерами проекту на регіональному і місцевому рівнях є НУО, заклади охорони здоров’я, центри соціальних служб, інші заклади соціальної сфери
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що прийом заявок відбувається лише ОНЛАЙН на сайті ІСАР "Єднання".
Для того, щоб подати заявку на грантовий конкурс, вам необхідно зробити такі кроки:
Крок 1. Зареєструвати свою організацію за посиланням.
Крок 2. Дочекатися модерації облікового запису адміністратором - зазвичай це потребує декількох годин протягом робочого дня. Повідомлення про активацію облікового запису надійде на електронну скриньку, зазначену при реєстрації. Якщо до профайлу організації необхідно буде внести доповнення або виправлення, ви отримаєте лист із відповідними рекомендаціями. Будь ласка, не забувайте перевіряти скриньку зі спамом, інколи листи потрапляють туди.
Крок 3. Після активації облікового запису потрібно зайти до робочого кабінету та здійснити самооцінку рівня розвитку своєї організації за допомогою "Інструменту самооцінки та планування розвитку організаційного потенціалу" (лише для Базового гранту з розвитку організаційних спроможностей). "Інструмент" також можна використати для створення плану організаційного розвитку, необхідного, щоб отримати "Грант для комплексу заходів з організаційного розвитку". Не забудьте зберегти отриманий результат. Ви також можете завантажити фінальний документ на свій комп'ютер.
Крок 4. Заповнити заявку в розділі "Заявки/Подати заявку на відкритий грантовий конкурс" – "Розвиток технічних та організаційних спроможностей ВІЛ-сервісних організацій" та підвантажити додатки, необхідні для обраного типу гранту. У цьому розділі ви також можете дізнатись про максимальну суму кожного виду гранту в гривнях (вона змінюється відповідно до курсу долара), а також дату найближчого засідання Відбіркової Комісії та останнього дня подачі заявок на нього. Грантовий менеджер перегляне заявку і попросить відредагувати її в разі такої необхідності.
Крок 5. Після розгляду Заявки та прийняття схвального рішення Відбірковою Комісією, заявник отримає відповідного листа від ІСАР "Єднання" з детальними інструкціями стосовно подальших дій. Можливо, Відбіркова Комісія надасть певні рекомендації Заявнику для подальшого доопрацювання Заявки.
Крок 6. Після виконання всіх рекомендацій Відбіркової Комісії між ІСАР “Єднання” та Заявником укладається Договір про надання гранту або узгоджуються інші можливості фінансування.
Види грантів та необхідні документи:
Базовий грант (до $800) - дозволяє організації або державній/муніципальній установі отримати потрібну послугу з організаційного розвитку.
- для отримання грантів на розвиток організаційної спроможності, спроможностей впливати та адаптуватись необхідно вивчити потреби власної організації та провести самооцінку з організаційного розвитку. Для цього необхідно здійснити самооцінку за допомогою “Інструменту самооцінки та планування розвитку організаційного потенціалу” та подати разом з заявкою на отримання гранту;
- для отримання гранту на розвиток технічних спроможностей в сфері ВІЛ/СНІД необхідно в самій заявці на отримання гранту обгрунтувати потребу у розвитку саме цієї спроможності. "Інструментом самооцінювання" користуватися не потрібно;
- провести пошук постачальника послуг з розвитку - Провайдера, у відповідності до Інструкції з проведення Тендеру на етапі подання заявки на отримання гранту та подати документи, вказані в Інструкції з проведення тендеру.
- докласти до заявки на отримання гранту технічне завдання заходів, запланованих в межах цього гранту;
- на вимогу адміністратора грантового конкурсу надати копії наступних документів: довідку податкової про внесення до Реєстру неприбуткових організацій, довідку з банку про банківські реквізити організації.
- тривалість проекту не може перевищувати 2-х місяців від дати підписання грантової угоди.
Грант для поглибленого організаційного розвитку (до $2000) - дозволяє організації отримати фінансування на заходи, пов’язані з розвитком управлінських сфер та їх компонентів.
Гранти для поглибленого організаційного розвитку надаються для такої діяльності:
- Розробка організаційних політик та процедур. Може включати витрати як на оплату гонорарів зовнішнім консультантам та експертам, так і витрати на оренду приміщень, канцелярські товари, друк необхідних матеріалів, харчування учасників.
- Навчання спеціалістів НУО. Витрати в рамках даного заходу можуть покривати оплату участі в тренінгах/семінарах/курсах за напрямками вказаними у таблиці, а також витрати на проїзд, проживання, добові під час участі у навчальних заходах.
- Консультації/аудити/оцінки. Витрати в рамках цих заходів можуть покривати залучення зовнішніх експертів, консультантів, аудиторських компаній тощо. Крім того, у разі необхідності, грант може покривати витрати на проїзд, проживання, харчування для залученого спеціаліста.
- Внутрішні організаційні заходи – тренінги, стратегічні сесії, супервізії тощо. Витрати можуть включати як гонорари залучених спеціалістів, так і оренду приміщення, харчування учасників, канцелярські товари, роздаткові матеріали.
Загальна сума фінансування в межах гранту для поглибленого організаційного розвитку не може перевищувати 2 тисячі доларів США, а тривалість заходів не може перевищувати 6 місяців.
Для отримання гранту необхідно:
Крок 1. Прочитати інструкцію для отримання гранту для поглибленого організаційного розвитку. Використовуючи таблицю, наведену в додатку "Управлінські сфери", проаналізувати рівень розвитку управлінських сфер за компонентами, відмітивши у колонці «Компоненти» всі, які наявні/запроваджені/функціонують в організації.
Крок 2. Користуючись таблицею в додатку "Управлінські сфери", визначити заходи, яких потребує НУО.
Крок 3. Заповнити заявку на отримання гранту, до якої докласти заповнену таблицю з Додатку "Управлінські сфери".
Грант для групи організацій: обласний рівень (до $2000) – дозволяє як мінімум трьом організаціям та/або державним/муніципальним установам з однієї пілотної області об'єднати ресурси та спільно отримати потрібну послугу з розвитку технічних спроможностей.
Для отримання гранту на розвиток технічних спроможностей в сфері ВІЛ/СНІД необхідно:
- подати заявку на отримання гранту, в якій обгрунтувати спільну потребу у розвитку саме цієї спроможності;
- одна з організацій з пілотної області має взяти на себе функції координатора (ця організація подає заявку на грант) для подальшої комунікації;
- організація-заявник разом з заявкою на отримання гранту подає таблицю “Детальна інформація про групу організацій (включаючи організацію-координатора)” (Додаток Б).
- на етапі подання заявки на отримання гранту необхідно провести пошук постачальника послуг з розвитку - Провайдера, у відповідності до Інструкції з проведення Тендеру та подати документи, вказані в Інструкції з проведення тендеру;
- технічне завдання заходів, запланованих в межах цього гранту;
- на вимогу адміністратора грантового конкурсу надати копії наступних документів організації-координатора: довідку податкової про внесення до Реєстру неприбуткових організацій, довідку з банку про банківські реквізити організації.
- тривалість проекту не може перевищувати 2-х місяців від дати підписання грантової угоди.
Грант для групи організацій: національний рівень (до $10000) – дозволяє декільком організаціям та/або державним/муніціпальним установам об'єднати свої ресурси та спільно отримати потрібну послугу з розвитку технічних спроможностей.
- для отримання гранту на розвиток технічних спроможностей в сфері ВІЛ/СНІД необхідно подати заявку на отримання гранту, в якій обгрунтувати спільну потребу у розвитку саме цієї спроможності;
- група має складатись з щонайменше 3-х організацій і принаймні 3 організації групи мають бути з 3-х пілотних областей, інші організації можуть бути з будь-яких областей України;
- одна з організацій з пілотної області (ця організація подає заявку на грант) має взяти на себе функції координатора для подальшої комунікації;
- організація заявник разом з заявкою на отримання гранту подає таблицю “Детальна інформація про групу організацій (включаючи організацію-координатора)” (Додаток Б);
- провести пошук постачальника послуг з розвитку - Провайдера, у відповідності до Інструкції з проведення Тендеру на етапі подання заявки на отримання гранту та подати документи, вказані в Інструкції з проведення тендеру;
- докласти до заявки на отримання гранту технічне завдання заходів, запланованих в межах цього гранту;
- на вимогу адміністратора грантового конкурсу надати копії наступних документів організації-координатора: реєстраційне свідоцтво, статут, довідку податкової про внесення до Реєстру неприбуткових організацій, довідку з банку про банківські реквізити організації.
- тривалість проекту не може перевищувати 2-х місяців від дати підписання грантової угоди.
Грант на проведення клінічних тренінгів (до $3500) - дозволяє організації/установі провесті навчання, як для своїх членів/співробітників, так і для представників інших організацій і установ.
Грант можуть отримати як організації громадянського суспільства, так і державні установи для проведення тренінгів із клінічних питань, що стосуються ВІЛ-інфекції. Учасниками тренінгу можуть бути, як представники організації-отримувача гранту, так запрошені до участі з інших організацій та установ. Вимогою до тренерів в рамках цього ваучеру є наявність сертифікату, що підтверджує право проведення клінічних тренінгів з відповідних питань.
- для отримання гранту необхідно подати заявку на отримання гранту, в якій обгрунтувати необхідність участі представників організації/установи у тренінгу
- провести пошук постачальника послуг з розвитку – консультанта/експерта, у відповідності до Інструкції з проведення Тендеру на етапі подання заявки на отримання гранту та подати документи вказані в Інструкції з проведення тендеру.
- докласти до заявки на отримання гранту технічне завдання та вимоги до документів, запланованих в межах цього гранту;
- тривалість проекту не може перевищувати 2-х місяців від дати підписання грантової угоди;
Грант для участі в навчальних заходах, конференціях та здійснення стажування (до $800) - дозволяє організації посилити свій потенціал завдяки участі у спеціалізованих заходах, присвячених темам ВІЛ/СНІД.
- для отримання гранту необхідно подати заявку на отримання гранту, в якій обгрунтувати необхідність участі представників організації у конкретному навчальному заході, конференції або стажуванні, передусім обгрунтування повинно стосуватись впливу на розвиток організації або установи;
- тривалість навчання не може перевищувати 10 днів;
- для отримання гранту необхідно надати лист підтримки від організації, яка направляє людину на навчання/конференцію/стажування (Додаток В у довільній формі);
- для отримання гранту необхідно надати детальну інформацію про захід/стажування - програма, організатори, ведучі/тренери, тощо (Додаток Д у довільній формі);
- для отримання гранту необхідно надати підтвердження організаторів про прийняття заявника на участь у заході/стажуванні та про подальший супровід (Додаток Г у довільній формі);
- на вимогу адміністратора грантового конкурсу надати копії наступних документів: довідку податкової про внесення до Реєстру неприбуткових організацій, довідку з банку про банківські реквізити організації;
- за кошти гранту можна взяти участь лише у заходах які відбуваються на території України;
- тривалість проекту не може перевищувати 2-х місяців від дати підписання грантової угоди;
- участь у заходах, що відбуваються в рамках програм Глобального Фонду, не може бути здійснена за рахунок коштів цього гранту.
Грант для запрошення консультантів (до $2000) - дозволяє організації запросити консультанта(ів) для розробки спеціалізованих пакетів документів, які стосуються підвищення технічних та організаційних спроможностей в сфері ВІЛ/СНІД.
- для отримання гранту спрямованого на розробку спеціалізованих документів разом з заявкою на отримання гранту необхідно подати копію плану з організаційного розвитку (ISP чи інший), в самій заявці на отримання гранту обґрунтувати потребу у розвитку саме цих документах;
- План організаційного розвитку має базуватись на результатах оцінки організаційного потенціалу (ITOCA, OCA, “Інструмент самооцінки та планування розвитку організаційного потенціалу” , тощо);
- провести пошук постачальника послуг з розвитку – консультанта/експерта, у відповідності до Інструкції з проведення Тендеру на етапі подання заявки на отримання гранту та подати документи вказані в Інструкції з проведення тендеру.
- докласти до заявки на отримання гранту технічне завдання та вимоги до документів, запланованих в межах цього гранту;
- на вимогу адміністратора грантового конкурсу надати копії наступних документів: реєстраційне свідоцтво, статут, довідку податкової про внесення до Реєстру неприбуткових організацій, довідку з банку про банківські реквізити організації.
- тривалість проекту не може перевищувати 2-х місяців від дати підписання грантової угоди.
Грант для комплексу заходів з організаційного розвитку (до $2000) – дозволяє організації отримати комплекс послуг з організаційного розвитку, який може включати різні типи діяльності (консультації, навчання, розробку документів тощо).
Для отримання гранту організація має відповідати наступним критеріям:
- перед поданням заявки на отримання гранту організація повинна пройти інтегровану оцінку організаційного і технічного потенціалу (ITOCA) або подібну оцінку організаційного потенціалу;
- організація повинна мати розроблений план організаційного розвитку (ISP чи інший);
- діяльність, яка планується за рахунок гранту, повинна бути частиною цього плану;
- за кошти такого гранту дозволяється проводити заходи, які не включені до плану організаційного розвитку, однак тільки за умови, що мінімум 4 (чотири) заходи із числа запланованих є включеними у такий план;
- цей тип гранту доступний для організацій-партнерів проекту RESPOND з 7 областей, які запроваджують методологію покращення якості (Миколаївська, Одеська, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Київська області та м. Київ);
- тривалість проекту за цим типом гранту не може перевищувати 6-ти місяців від дати підписання грантової угоди.
Необхідні документи для отримання гранту для комплексу заходів з організаційного розвитку:
- для отримання гранту разом з заявкою на отримання гранту необхідно подати копію плану з організаційного розвитку (ISP чи інший);
- провести пошук постачальника(ів) послуг з розвитку - Провайдера, у відповідності до Інструкції з проведення Тендеру на етапі подання заявки на отримання гранту та подати документи вказані в Інструкції з проведення тендеру;
- докласти до заявки на отримання гранту технічне завдання заходів, запланованих в межах цього гранту;
- на вимогу адміністратора грантового конкурсу надати копії наступних документів: довідку податкової про внесення до Реєстру неприбуткових організацій з кодом неприбутковості, довідку з банку про банківські реквізити організації.
Будь ласка, дивіться повну інформацію про конкурс у Запрошенні до участі у Програмі грантів з розвитку технічних та організаційних спроможностей ВІЛ/СНІД-сервісних ОГС та державних/муніціпальних установ, а також у відповідних додатках. Якщо у Вас виникають запитання, будь ласка пишіть на на ел. адресу ІСАР “Єднання” respond@ednannia.ua Кінцевих термінів подання заявок не існує. Розгляд відбувається в перший четвер кожного місяця. На розгляд потрапляють заявки, що надійшли за 4-5 днів до зустрічі Відбіркової Комісії. Перелік всіх додатків та вимог до звітування дивіться на цій сторінці.